Szomorú: pár év és örökre búcsút mondhatunk a Titanic hajóroncsának

Titanic vasfaló baktérium hullámsír hajóroncs
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Nem nagyon van olyan ember a világon, aki ne ismerné a Titanic tragikus történetét. Az 1912 áprilisában elsüllyedt legendás óceánjáró hajóroncsa máig izgatja a kincsvadászok és a szakemberek fantáziáját.

Az 1912-ben bekövetkező tragédia máig foglalkoztatja az embereket, ami nem is csoda: a maga korában a Titanic volt a legnagyobb ember alkotta, mozgó objektum, ami végül első útján elsüllyedt, miután jéghegynek ütközött. A hajó roncsai a mai napig 3700 méteres mélységben fekszenek az óceán fenekén, megtalálását 1985-ben jelentették be.

1912. április 10-én indult útnak a Titanic első és utolsó útjára. Forrás: Hemis via AFP/RIEGER Bertrand / hemis.fr/Rieger Bertrand

A hajóroncs évtizedek óta foglalkoztatja a kincsvadászokat és a szakembereket egyaránt, de már nincs idejük. A hullámsírban fekvő vas- és acélmonstrumot egy ritka, vasfaló baktérium támadta meg, ami gyorsan és kegyetlenül dolgozik: 2040-re szó szerint eltűnhet a Titanic az óceán mélyéről - írja a Ripost.

A hajókatasztrófát mindössze 712-en élték túl, köztük volt dr. Lengyel Árpád is, aki a Titanic egyetlen mentőhajójának, a Carpathiának volt a magyar hajóorvosa.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.