Mamuthúsgombócot készítettek a tudósok: még senki sem kóstolta meg

hús érdekesség mamut
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Az ausztrál Vow vállalat elkészítette a modern világ első mamuthúsgombócát, amely kizárólag sejtekből tenyésztett húst tartalmaz. A projekt célja az állatok leölését nem igénylő tenyésztett hús népszerűsítése, illetve az volt, hogy bemutassák a nagyüzemi állattartás és a klímaválság közötti összefüggést.

A cég kutatói eleddig már számos különleges faj, például az alpaka, a bivaly, a krokodil, a kenguru és a páva sejtjeit is vizsgálták, hogy új típusú húsokat hozzanak létre.

George Peppou, a Vow vezérigazgatója elmondta, hogy céljuk az állati fehérjefogyasztás alternatíváinak kifejlesztése. A mamuthúsgombócot a Queenslandi Egyetem Ausztrál Bio- és Nanotechnológiai Intézetében dolgozó Ernst Wolvetang professzor irányításával hozták létre mindössze két hét alatt.

A csapat a mamut és az elefánt DNS-éből álló izomfehérje-szekvenciát helyezett el egy juh őssejtjében, amelyből 20 milliárd sejtet növesztettek a mamuthús előállításához. Bár nyilván nagy volt a kísértés, eddig még senki sem merte megízlelni a mamutgombócot, mivel azt még a szakértők sem sejtik, hogyan reagálna az emberi immunrendszer az évezredek óta nem kóstolt fehérjére – írja a The Guardian.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.