Műfészek és pelenka: építsünk otthont a fecskéknek

fecske
Shutterstock - MRS. NUCH SRIBUANOY
fecske ember Mentsük meg bízva fészek
Egyre több ember szeretné érezni a természetet maga körül. Óvják a fákat, vigyázzák az állatokat, nem bántják a süniket és megvédik a fecskéket.

Az egyik ilyen állatoknak kedvező megoldás például, hogy a tuja a fűben kertkép átadja a helyét a különböző magasságú, termésű és sűrűségű bokroknak, fácskáknak, virágoknak, amik nem csak búvóhelyet, de élelmet is biztosítanak a kisebb állatoknak. 

Feed,Me!,Demanding,Swallow,Chicks,Begging,For,Food
Forrás: Shutterstock/Copyright (c) 2013 PhotonCatcher

Régebben, ha az ember építkezni vagy vakolni akart, a régi ház faláról leverte a fecskefészket, ami rettenetes baj, mert a fecske nem felejt, és ha nem találja a régi lakhelyét, a nagy keresgélésben akár el is pusztul. Ma már inkább óvjuk, mint bántjuk a fecskefészkeket, sőt, akár építhetünk is újat. Vásárolhatunk műfészkeket, valamint a koszolást megoldó, úgynevezett fecskepelenkákat is. 

Fecskepelenkát rendelhetsz az interneten, de magad is készíthetsz otthon. Ebben segítséget nyújthat a Magyar Madártani és Természetvédelmi egyesület cikke, amit ide kattintva olvashatsz el.

Egyetlen fészek kihelyezése szinte teljesen értelmetlen, mert a fecskék  társaságban szeretnek költeni, vagyis ahhoz, hogy nagy biztonsággal legyen fecske is a fészekben néhány éven belül, legalább 10-12 fészekre van szükség. Megéri, mert egyetlen fecske egy költési időszak alatt (áprilisban és júniusban) legalább egy kiló muslicát és legyet csipeget el - írja a Köpönyeg
 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.