Első randi: puszi, ölelés vagy kézfogás – Ezt jósolják előre, ezek a bemutatkozási formák

Shutterstock - Cast Of Thousands
első randi szakértő bemutatkozás
Randi etikett! Mit üzen az, ha az első randin, a bemutatkozásnál a fiú megölel, puszit ad vagy csak kezet nyújt? A válasz nemcsak róla árulkodik, hanem arról is, hogy vajon te vagy-e az igazi.

Az első randin való bemutatkozás formája – ölelés, puszi vagy kézfogás – nem csak formaság. Ez egy tömörített adatcsomag a srác lelkiállapotáról, szándékairól és a komfortzónájáról. Egy ölelés? Potenciál. Egy puszi? Talány. Egy kézfogás? Gyanús. Nézzük, mit árul el róla mindez!

Az első randi, már a köszönésnél megpecsételheti a jövendőbeli sorsát.
Az első randi, már a köszönésnél megpecsételheti a jövendőbeli sorsát. 
Forrás: Shutterstock

Első randi: a testbeszéd már az ajtóban eldönti, hogy lesz-e második randi

A kérdés nem új, de a helyzet egyre komplikáltabb. 2025-ben már nemcsak azt kell eldöntened, hogy hol randizz, de azt is, hogyan köszönj, hogy ne tűnj sem túl nyomulósnak, sem ridegnek, sem egy interjúztatónak. A köszönési formák ma már pszichológiai jelentéssel bírnak. 

Az első benyomás fontosságáról már könyvtárnyi irodalom született, de arról, hogy milyen fizikai gesztus az optimális első találkozásnál, sokkal kevesebb szó esik. Pedig a pszichológia szerint ez az apró momentum simán eldöntheti, hogy a sztori „boldogan éltek, amíg meg nem haltak” lesz-e vagy csak egy kicsit kínos sztori a barátoknak.

Mit üzen a férfi bemutatkozása? Ölel, puszit ad vagy kezet fog? Utánajártunk az esetnek!

A kézfogás – Vagy inkább egy HR-es interjú?

És akkor ott van a kézfogás. Igen, komolyan. Kézfogás. Az első randin. A fiú odalép, félmosoly, és kezet nyújt, mint aki épp most megy be egy üzleti prezentációra.
Ez az a pont, ahol az agyad halkan felsikolt:

„Ez most állásinterjú?”, „ Egy ügynök?”, „Véletlenül egy LinkedIn-match lettem?”

A kézfogás tiszta, udvarias, korrekt – de romantikusnak nagyjából annyira romantikus, mint egy áram számla. És nehéz róla eldönteni, hogy szégyenlős-e a fiú, vagy csak egy NPC robot.

Ha kézfogással indít, általában ezt akarja üzenni: „Komolyan veszem a dolgokat, és nem vagyok szociopata.” Egy amerikai kutatás szerint a kézfogás a bizalom jelképe lehet, de randis helyzetben gyakran túl formálisnak érződik. Kivéve, ha épp kisestélyiben mentél el kávézni.

A probléma? Egy jól időzített kézfogás után már nehéz „puha landolással” áttérni a flörtre. 

De! A kézfogás nem feltétlenül végzetes hiba. Lehet, hogy egyszerűen nagyon ideges, és próbálja valahogy átvészelni az első percet. Figyeld, mi történik utána: ha pár percen belül már nevet, oldottabb, és közeledik, akkor csak bemelegítés volt.

Ha viszont úgy viselkedik végig, mint egy közepesen érdeklődő banki ügyintéző, akkor... lehet, hogy ez nem az a sztori lesz, amit az unokáidnak mesélsz.

A puszi – A „biztonsági” játékos

A két oldali puszi már-már kulturális reflex: Franciaországban szinte törvény, Olaszországban már az orvos is így köszön, Magyarországon pedig az a pillanat, amikor eldől, hogy hova nyúlsz – arc, váll vagy fülcimpa. A puszi arany középút, de sajnos olyan, mint egy small talk a sorban állás közben: kedves, de ritkán mély.

A pszichológusok szerint a puszi egyfajta semleges zóna – könnyed kontakt, de nem „testhezálló”.

Egy 2022-es brit tanulmány szerint a puszis köszönés gyakran azoknál válik be, akik még nem tudják eldönteni, milyen szándékkal ültek le a randira – baráti, romantikus vagy „csak megnéztem, hogy élőben is úgy néz-e ki, mint a képeken” jelleggel.

Fontos: ha a puszi után látod, hogy zavarba jön, az akár aranyos is lehet – azt jelzi, hogy próbált határozott lenni, de érdekled, ezért izgul. Ha viszont túl magabiztos és rutinból csinálja, akkor lehet, hogy nem vagy egyedi, csak a napi 3. találkozója.

Ha a fiú megölel: nyitott, érdeklődő, és nincs teljesen betojva

Ha már az első találkozásnál szépen, természetesen odalép és megölel, az több, mint udvariasság. 

Ez a srác valószínűleg magabiztos, nem ijedt meg az élő találkozás tényétől, és – ami talán a legfontosabb – ő is kíváncsi rád. 

A Cosmopolitan randipszichológusai szerint az ölelés már az első másodpercekben érzelmi közelséget épít, amit nehéz visszafordítani. Az ölelés olyan, mint egy barátságos, puha ugródeszka. Az ölelés során felszabaduló oxitocin hormon a bizalom és kötődés érzését erősíti. Magyarul: ha jól sikerül az ölelés, már félig nyert ügyed van.

És figyelj: ha az ölelés kicsit hosszabb, mint az „alibi-ölelés”, vagy közben egy picit megérinti a karod/hátad, az már több mint baráti kedvesség. Az az univerzum diszkrét „pszt”-je, hogy „figyelj rá, ez nem csak egy kávé lesz”.

Persze vannak a túl buzgó ölelgetők is – ha úgy ölel meg, mintha most szabadult volna egy 20 éves remetelétből, akkor az lehet túl sok. De egy jól időzített, laza ölelés: aranyat ér.

A mozdulat mögötti szándék: olvasni kell, nem csak érezni

Fontos megjegyezni, hogy nemcsak az számít, MIT csinál, hanem HOGYAN. Egy ölelés lehet darabos vagy természetes. Egy puszi lehet sután aranyos vagy ijesztően magabiztos. Egy kézfogás lehet gyors menekülés vagy udvarias nyitány. A mozdulat mögötti energiát kell érezni.

Albert Mehrabian testbeszéd kutatói szerint az első benyomás 93%-ban nonverbális. Még mielőtt egy szót szólna, már pontosan tudni fogod, hogy lesz-e második találkozó.

Bradley Cooper eljegyezte Gigi Hadidot? A modellt a 30. születésnapján eljegyzési gyűrűvel az ujján fotózták leCsendes randi: a TikTok új trendje, ami felforgatja a randizás szabályait10 fontos gondolat, amit el kell mondanod a tinédzser lányodnak, mielőtt randizni kezd

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.