Kígyóborelixír? Az örök szépség reményében kortyolták ezt a bizarr italt az ázsiai nők

Shutterstock - UJ production
fiatalság kígyó bor szépség
Ha azt hiszed, hogy a kollagénpor bizarr, várj, amíg megtudod, mit ittak régen a ráncok ellen. A kígyóbor anno a legkelendőbb italok közé tartozott.

Ma már egy műanyag szívószál miatt is bűntudatot érzünk, de volt idő, amikor az emberek teljes nyugalommal áztattak kígyót alkoholba, méghozzá azért, mert szépek akartak lenni. És egészségesek. És halhatatlanok. De legalábbis nem szomjasak. És a tökéletes válasz erre a kígyóbor volt. Vagyis csak azt hitték, hogy az. 

Néhány kultúrában még ma is fogyasztják a kígyóbort.
Néhány kultúrában még ma is fogyasztják a kígyóbort. 
Forrás: Shutterstock

Kígyóbort a szépségért? Igen, ez tényleg megtörtént!

A kígyóbor Délkelet-Ázsiában, főleg Vietnámban, Kínában és Thaiföldön terjedt el, és évszázadokon át mágikus, gyógyító és fiatalító hatásokat tulajdonítottak neki.

 A „kígyóbort" a következőképp készítették: erős rizspálinkában helyeztek egy egész kígyót - lehetőleg mérgeset, hogy „hatásosabb” legyen -, majd hónapokig állni hagyták.

De miért pont kígyó?

A kígyó a keleti gyógyászatban nemcsak félelmetes, de „forró energiájú” állat – és a forróság, úgy hitték, serkenti az életerőt, javítja a vérkeringést, sőt még a libidót is. A kígyóméreg pedig kis mennyiségben állítólag gyógyító hatású – bár ez a „kis mennyiség” elég nehezen definiálható, amikor egy komplett vipera kerül az üvegbe.

És ha ez nem lenne elég, a kínai orvoslás szerint a kígyóbor csillapító hatással van reumára, hátfájásra, sőt: segíthet a hajhullás ellen is. 

Azért ezt senki ne próbálja ki!

Divat volt, nem csak gyógymód

A kígyóbor nemcsak gyógyírként, hanem státuszszimbólumként is funkcionált. A régi idők „influenszerei” – vagyis gazdag kereskedők és uralkodók – előszeretettel kínálták vendégeiknek az italt, amiből egy kortyot lenyelni felért egy bungee jumpinggal: ijesztő, megrázó, és utána új embernek érzed magad. Vagy legalábbis reméled.

Sőt, a kígyóbor fogyasztása – különösen a nőknél – a szépség és fiatalság elixírjeként is szerepelt a népi hiedelmekben. 

Ha valami undorító, biztosan hatásos – ez lehetett a korabeli logika. Ma már erre ott a bőrradíros maszk és a zöld smoothie, de régen úgy hitték, egy boa a borban a megoldás.

És ma?

A kígyóbor ma is kapható egyes ázsiai országokban – főleg turisztikai szuvenírként vagy kihívásként. Nyugaton viszont egyre kevésbé népszerű, már csak azért is, mert sok esetben védett fajokat használnak hozzá, és az állatvédők joggal szólalnak fel ellene.

Arról nem is beszélve, hogy az EU-ban és az USA-ban az ital gyakran illegális – mivel a benne lévő állat teteme nem felel meg az élelmiszer-biztonsági előírásoknak.

Erre a nőre cserélte magyar feleségét Sophia Loren fiaÍme egy sminktrükk, amivel akár 10 kilóval is karcsúbbnak tűnhetsz – Nem csalás, nem ámítás! Próbáld ki!Női sztárok, akik nemet mondtak a plasztikára: ők megőrizték természetes szépségüket – GALÉRIA

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.