5 tévhit a ruhatisztításról

Forrás: giphy.com -
Selyem ruhatisztítás ruha öblítő anyag mosás
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Foltosak és nyúzottak a ruháid, amikor a mosógépből kiveszed őket? Lehet, hogy valamit nem csinálsz jól! 

1. tévhit: Nem szükséges az öblítő

Akárcsak a hajmosáskor a balzsam, olyan a mosáskor az öblítő. Ha használod, enyhén kisimítja a szövet szálait (ezáltal élénkebbek lesznek a színei) és a ruha tartását is javítja – nem csak optikailag.

Forrás: giphy.com

2. tévhit: Minden viselés után mosni kell a ruhát

Akkor érdemes ruhát mosni, amikor annak tényleg szükségességét érezzük. A túl sok mosás elnyűvi a ruhákat, holott sokszor nem is piszkosak. A farmert és az ingeket lehet többször is mosás nélkül viselni, azonban a fehér színű és az edzéshez használt ruhadarabokat minden viselés után javasolt kimosni.

3. tévhit: Ha mosógépben mosod a ruhákat, azok összemennek

Valójában nem a mosó, hanem a szárítógép képes összezsugorítani a ruhákat. Ezt a problémát ki lehet kerülni azzal, ha (lehetőség szerint) szabad levegőn szárítod meg a vizes darabokat.

Forrás: giphy.com

4. tévhit: A vállfán jobb a ruháknak

A ruhákat valójában „károsíthatja”, ha vállfán szárítod őket. Egy igazán vékony, kényes anyagon olyan nyomot tud hagyni, amit uróbb már a vasalás sem képes rendbe tenni.

5. tévhit: Bárhogy tisztíthatóak a kényes anyagok

A kasmír, poliészter és selyem anyagok címkéin lévő utasításokat mindenképpen érdemes betartani. A kímélő mosás javasolt annak érdekében, hogy a minőségük se romoljon, ne kopjanak és megmaradjon a tartásuk is.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.