Így alakítsd ki kezdőként az arcápolási rutinodat

Szemkörnyékünk hidratálása éppolyan fontos, mint az arcbőrünké.
Shutterstock -
fashion week arcápolási rutin szépségápolás magazin bőrápolás arcápolás
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A bőrápolás, és ezen belül is az arcápolás egy nagyon kényes téma, hiszen ami az egyik embernek beválik, az lehet, hogy a másiknak semmit sem használ, sőt még árt is. Így ezen a területen is elmondható, hogy a puding próbája az evés... Ennek ellenére akad néhány olyan tanács, amit érdemes megfogadni kezdő rutinozóként.

De mégis miféle rutinról van szó? Ha ez a kérdés felmerül benned, akkor első körben jó tisztázni, hogy az arcápolás – főleg egy bizonyos kor után – túl kell, hogy mutasson a tusolás közbeni szappanos arcmosáson. Bevallom, nekem sem ment ez zsigerből, s már jócskán a harmadik X-et tapostam, mire ráébredtem, hogy nem ártana beszereznem néhány kenceficét. Általában ennél a felismerésnél jön az a mozzanat, hogy az ember lánya beront a drogériába és lekapkod a polcról mindent (is), amit a reklámokból ismer. Na, ez az, ami nem arcápolási rutin. De akkor mi az?

A probléma meghatározása

Az arcápolási rutin ott kezdődik, hogy még mielőtt bármilyen csodakencét megvennénk, meghatározzuk, mi a problémánk a bőrünkkel. Lehet, hogy igazából semmi, csak szeretnénk tudatosabban ápolni az arcunkat, és ezzel megakadályozni, hogy később valódi gondjaink legyenek – például idő előtti ráncok vagy pigmentfoltok. Ám az is lehet, hogy kifejezetten akad valami olyan dolog, amivel nem tudunk megbarátkozni. Ezek lehetnek pattanások, mitesszerek, foltok, hegek, de akár a már meglévő ráncaink is zavarhatnak. A következő lépés, hogy tisztázzuk, hogy milyen alaptípusba tartozik a bőrünk. Ehhez egyébként jó, ha szakember segítségét kérjük, vagy megpróbáljuk meghatározni magunk – ezt azonban ne hasraütésszerűen tegyük, hanem olvassunk utána az egyes bőrtípusok jellemzőinek.

Az arcápolási rutin ott kezdődik, hogy még mielőtt bármilyen csodakencét megvennénk, meghatározzuk, mi a problémánk a bőrünkkel Forrás: Shutterstock

Arcápolási rutin kialakítása

Ha mindez megvan, akkor jöhet a rutin kialakítása. Aki szeretne egy nagyon divatos rutinozást megismerni, az elolvashatja a most rendkívül trendi 10 lépéses koreai rutinról készült cikkünket, ám kezdőknek mégsem ezt ajánljuk, hanem inkább azt, hogy első körben a három legfontosabb lépést vezessék be az arcápolásba.

Ez a három lépés a

  1. Tisztítás: ez nem szappan, hanem valamilyen arclemosó, ami lehet arclemosó tej, lehet olajos textúrájú, ha sminkelsz (ezt pedig követheti egy habzó típus, így megvalósítva a dupla arctisztítást) vagy micellás víz - utóbbit minden esetben le kell öblíteni
  2. Hidratálás: hidratálásra minden bőrtípusnak szüksége van, így azok sem hagyhatják ki, akiknek kifejezetten zsíros a bőrük. Aki ezt a három lépést is szeretné kimaxolni, az használhat külön hidratálót nappalra – ez egy könnyedebb formula legyen – és külön egy másikat éjszakára – ami jóval testesebb, táplálóbb. A hidratálók lényege, hogy nedvességgel lássák el a bőrt, valamint, hogy később, amikor már több lépésessé válik a rutin, bezárják a hatóanyagokat.
  3. Fényvédőzés: lehet, hogy így télen furán hangzik, hogy használjunk fényvédőt, de ez bizony az arcápolás alfája, ugyanis rengeteg bőrprobléma köszönhető a káros UV-sugaraknak, többek között a különféle foltok, és a túl korán megjelenő ráncok is. A fényvédőzés tehát a nappali rutinban elengedhetetlen, ha valóban tudatosan szeretnénk ápolni az arcunkat.
Télen is használjunk fényvédőt tartalmazó arckrémet Forrás: Shutterstock

Amennyiben a fenti három lépés már klasszul megy és teljesen beépült a mindennapi arcápolásba – tehát kialakult egy mini rutin, akkor lehet továbbépíteni a kenekedést

és bevezetni olyan lépéseket, mint a tonizálás, a hámlasztás, illetve a különféle hatóanyagok alkalmazása: azaz be lehet szerezni a bőrproblémánknak megfelelő szérumokat, esszenciákat, ampullákat, maszkokat.
A kulcsszó azonban itt is a fokozatosság! Sose vásároljunk hirtelen sok újdonságot, és ne kenjük fel egyszerre őket, hanem minden terméknek hagyjunk időt. Egyrészt, hogy megtapasztaljuk, nem vált-e ki allergiás reakciót, szereti-e a bőrünk, másrészt pedig, hogy lássuk, valóban azt tudja-e, amit vártunk tőle.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.