A frufru rémálommá válhat, ha ezt az 5 dolgot elrontod – Szakértők figyelmeztetnek!

Sokan gondolják, hogy a frufru egy hatalmas elkötelezettség, ami igaz is, de csak abban az esetben, ha nem tudod megfelelően kezelni.
Mióta pár éve futótűzként terjedt a függönyfrufru, mintha mindenki ilyet vágatott volna magának és aztán a közösségi oldalakon panaszkodtak a delikvensek, hogy soha többé nem tudják úgy beállítani, mint ahogyan a fodrászuknak sikerült. Bár ördöglakatnak tűnik a frufru formázása, olykor a legegyszerűbb dolgokon csúszik el a művelet.
A megfelelő termékek nélkülözhetetlenek a tökéletes frizurához, ugyanakkor érdemes figyelni arra, nehogy túlzásba essünk velük.
Főleg a frufru esetében, hiszen a homlokkal való érintkezés miatt alapból is gyorsabban zsírosodik, pláne, ha rengeteg különböző termékkel nehezítjük el.
Érdemesebb inkább egy könnyű spray-hez, vagy dúsító hajhabhoz fordulni, amikből kis mennyiség is bőven elegendő. A szakértők szerint pedig érdemes olyan termékeket keresni, amiket vékony szálú hajra terveztek.
Bár sokszor halljuk, hogy minimalizálnunk kell a hőformázást, ezt érdemes elengedni, ha a frufruról van szó: fix, hogy nem úgy fog megszáradni a szabad levegőn, ahogy azt te elképzelted.
Mivel nagyon gyorsan szárad, érdemes azonnal hajmosás után egy körkefével nekiesni és a kívánt formára szárítani.
A frufru formázásának legegyszerűbb módja a hajvasaló használata, de mindenképp érdemes odafigyelni, hogy a formázás ne a legmagasabb hőfokon történjen.
Szigorúan kötelező a hővédő használata is, mivel a kiszáradt, roncsolódott hajat elképesztően nehéz használni, amellett, hogy esztétikailag is kifogásolható.
Az alapszabály, hogy 180 foknál magasabb hőfokot ne használj a frufrudon.
Mivel a legtöbb esetben a frufru csak pár tincset jelent, könnyen eshetünk abba a hibába, hogy azt gondoljuk, az egészet egyszerre kell megszárítanunk.
Ehelyett inkább dolgozz apró részenként, először a tövekre összpontosítva.
Az oldalfrufru esetében az ellenkező irányú szárítás természetes eredményt ad, a függönyfrufrunál pedig a hajvégek kifelé szárítása javasolt.
A végső hiba a rossz körkefeméret kiválasztása: hiába figyelsz az előző négy pontra ugyanis, ha nem megfelelő eszközökkel dolgozol. A túl nagy kefe idétlenül megemelheti a hajat, a kicsi pedig fura töréseket okozhat a frufruban. A közepes méretű kefe, azaz a 3-5 centis a legmegfelelőbb.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.