Fény derült Erzsébet királynő esküvőjének legféltettebb titkaira: többször majdnem kudarcba fulladt az esemény

1947. november 20-án a 21 éves Erzsébet hercegnő Westminster-apátságban mondta ki a boldogító igent Fülöp hercegnek. Az esemény nemcsak a brit monarchia történetének egyik legfontosabb pillanata volt, hanem egy olyan esküvő, amely a remény és újjászületés szimbólumává vált. Olvass tovább és tudd meg Erzsébet királynő esküvői ruhájának történetét!
A menyasszonyi ruhát Sir Norman Hartnell, a királyi udvar hivatalos divattervezője alkotta meg.
A ruha tervezését Botticelli "Primavera" című festménye ihlette, amely a tavasz, a megújulás és az élet ünneplését jeleníti meg.
Hartnell célja az volt, hogy a ruha az újjászületést és reményt szimbolizálja a brit népnek és a világnak egyaránt. A ruha elkészítésén 350 nő dolgozott hét héten keresztül. Az anyagok beszerzése és a díszítések elkészítése rendkívüli kihívást jelentett a háború utáni megszorítások közepette.
A ruha fő anyaga skót duchesse szatén volt, amelyet ezüst és arany szálakkal hímzett minták díszítettek, köztük rózsák, jázminok és búzakalászok, amelyek a termékenységet és a jólétet szimbolizálták. A ruha 13 láb (kb. 4 méter) hosszú uszállyal rendelkezett, amelyet a vállaknál rögzítettek, a ruha elkészítéséhez 10 000 apró gyöngyöt, kristályt importáltak az Egyesült Államokból.
Az esküvő napján Erzsébet hercegnő a Queen Mary Fringe Tiarát viselte, amelyet nagymamájától, Mária királynétól örökölt meg. A tiara az esküvő reggelén eltört, de a Garrard ékszerésze gyorsan megjavította, és időben visszajuttatta a menyasszonynak. A hercegnő emellett egy kétsoros gyöngy nyakláncot is viselt, amelyet édesapjától, VI. György királytól kapott ajándékba. Az ékszer korábban Anna és Karolina királynők tulajdonában volt. A menyasszonyi cipőt Edward Rayne készítette: elefántcsont színű duchesse szaténból készült magas sarkú szandál, ezüst csatokkal és apró gyöngyökkel volt díszítve.
Az esküvő napján több kisebb baleset is történt. A tiara eltörése mellett a menyasszony elfelejtette magával vinni a gyöngy nyakláncot, amelyet a St. James-palotában hagyott, a magántitkára sietve hozta el neki, még a forgalmi dugó ellenére is. A menyasszonyi csokor is majdnem elveszett, de végül egy hűtőszekrényben találták meg, ahová egy figyelmes inas helyezte el, hogy megőrizze a virágok eredeti frissességét.
Erzsébet királynő menyasszonyi ruhája nemcsak a divat történetének egyik legikonikusabb darabja, hanem a háború utáni remény és újjászületés szimbóluma is. A ruha elkészítése során tanúsított kitartás és kreativitás, valamint a közösség összefogása a nehéz időkben ma is inspirációt nyújt. A ruha később kiállításra került az Egyesült Királyság több városában, és másolatát a Netflix "The Crown" című sorozatában is láthattuk, amiért a jelmeztervező Emmy-díjat kapott.
Erzsébet királynő esküvői ruhája örök emléket állít egy korszaknak, amikor a remény és az elegancia kéz a kézben járt, és amikor egy menyasszony ruhája az egész nemzet számára a jövőbe vetett hitet jelentette.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.