Egy korty a halálból – Top 8 ikonikus sorozatbéli mérgezés, amitől kiráz a hideg

A napokban derült ki, hogy egy Baranya vármegyei településen ricinusmaggal akarta megmérgezni férjét a válófélben lévő feleség és az anyósa – a rendőrség szerint előre kitervelten, különös kegyetlenséggel próbálták megölni a férfit. Ez bizonyítja, hogy az élet írja a legdurvább forgatókönyveket: a mérgezés, mint nehezen bizonyítható módszer ma is létezik, és talán ezért jelenik meg gyakran a filmekben és sorozatokban is. Összeszedtük, melyek ezek az alkotások.
A mérgezés a gyilkosságok csendes formája. Nem fröccsen vér, nem jár hangos kiáltásokkal. A filmekben és sorozatokban éppen ez a visszafogott brutalitás teremti meg a feszültséget. Az áldozat mit sem sejtve kortyol, miközben a néző rettegve figyeli a sápadó bőrt és a lassú felismerést. A történetmesélés gyakran női karakterekhez köti ezt az eszközt – nem véletlenül: a mérgezés taktikusságot, rejtőzködést és előre eltervezett számítást igényel.
Nem csoda, hogy Agatha Christie krimijeiben is gyakran előkerül: egzotikus növényekből kivont, patikában kevert vagy öröklés előtt óvatosan adagolt szerek szolgálnak kiindulópontul a bűn titkos, feszült drámájához.
És most a streaming univerzumában ez a trend újra virágkorát éli. Sorra jönnek a sorozatok és filmek, ahol a halál nem burtális eszözökkel csap le, hanem egy korty limonádéval. Összegyűjtöttük a legemlékezetesebb filmes-sorozatos méregkeverőket – és figyelmeztetünk: innentől ne fogadj el semmit ismeretlenektől. Sőt, családtagtól se.
A Netflix újabb gyöngyszeme, ahol a főhős egy botanikus, de nem a romantikus értelemben. Különleges növényei nem csak dekoratívak – inkább halálosak. Ő nem a teába öntő fajta, hanem a drasztikusabb - fecskendős gyilkos. De valljuk be, a főhős kinézete miatt nem tudunk rá haragudni, viszont az anyukájával való viszonya már kérdéseket vet fel.
Egy sorozat, ami úgy indul, mint egy modern Szívek szállodája, aztán hirtelen belecsap a Született feleségek-vonalba. Georgia, a cuki anyuka, aki annyira szeretné megvédeni a családját, hogy néha… megmérgez valakit. Például a volt férjét. De hé, csak a lányát védte.
Tarantino western-thrillere valóságos pszichológiai sakkjátszma, ahol a méreg úgy bukkan fel, mint egy rosszul időzített vicc. Mindenki gyanús, mindenki hazudik és igen, valaki belepiszkált a kávéskannába. A tanulság? Ne igyál kávét zárt térben, ha Samuel L. Jackson is ott van.
Oké, nem horror, de a Disney sem marad ki a mérgezős buliból. A színes-zenés Coco című filmben kiderül, hogy a család „legendás Ernestoja” mérgezés áldozata lett és a keverő nem volt más, mint a legjobb barátja. Cliffhanger, mi?
Ez a Netflix minisorozat a valós eseményeket veszi alapul. Itt nem egyéni bosszúról van szó, hanem ipari szintű mérgezésről. Nem egy teáscsészében rejlik a halál, hanem a talajban, a levegőben és az igazságszolgáltatás lassúságában. Hidegrázós, mert megtörtént.
A sorozat, ahol mindenki túl gazdag, túlságosan unatkozik és túl valószínűtlenül gyilkos. Bár nem mindig tudjuk pontosan, ki hal meg és hogyan, az biztos, hogy minden korty koktél mögött ott bujkál a paranoia. És lehet, hogy valaki nem csak a mámortól ájul el a naplementében…
Hogy ki a kedvenc mérgezőnk Westerosban? Nehéz döntés. De talán Olenna Tyrell viszi a pálmát, aki egyetlen gombostűnyi méreggel küldi el örök nyugalomba a brutális Joffrey-t. Az „Elintéztem. Mondd meg Cerseinek, hogy én voltam.” jelenet? Tiszta irodalmi katarzis.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.