Sportoljon-e kisbabánk? Terítéken a babaúszás és a babatorna

Forrás: Thinkstock -
babatorna babaúszás Libero2015
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Sok kismamában felmerül a kérdés, mikor és milyen sportágat válasszon szeretett gyermekének. Most segítünk eligazodni a babasportok világában.

Játékos testfejlesztés

Mivel a kisdeded úgyis preferálja a kúszást-mászást, gurulást, hintázást, használd ki, és segítsd, hogy ez az öröm kiteljesedjen számára. Sok játékos feladattal és nevetéssel segítheted a sportszeretet kialakulását. A legelőnyösebb a kicsi számára, ha a szabad játék több, és az "irányított" játék kevesebb. Nyugodtan énekelj-tapsolj, dobogj vele, akár társaságban, akár egyedül. Mindenképp elengedhetetlen, hogy figyeld a gyermek reakcióit, visszajelzéseit, semmit nem szabad erőltetni. Ha úgy ítéled meg, hogy nem tetszik neki valami, akkor inkább hagyjátok abba. Fontos, hogy semmi negatív élmény ne vegye el a kedvét a mozgástól.

Forrás: Thinkstock

Babaúszás

A babaúszást már egészen korán, akár 3 hónapos kortól el lehet kezdeni. Szerencsére a szülők körében nagyon népszerűek lettek a korai fejlesztéssel foglalkozó programok. Az pedig bizonyított, hogy minél korábban érik a babádat a megfelelő ingerek, annál hatékonyabban fejlődnek az alapképességei. Így van ez a babaúszással is. Azt már a szülők nagy része tudja, hogy a vízben való mozgásnak számtalan jótékony hatása van. Bármilyen vízben végzett gyakorlat erősítő, fejlesztő, nyugtató hatású a csöppségekre. A magzati lét után a pozitív vízélmény nyugtató, kapcsolaterősítő szerepe vitathatatlan. A szülők pedig örömmel szemlélhetik, ahogy a kicsik vidáman lebegnek a vízben.

Forrás: Thinkstock

Babás jóga

A babás jóga azért nagyszerű, fejlesztő hatású mozgás, mert figyelembe veszi a babák korát, és alkalmazkodik a különböző fejlődési fázisokhoz. A gyakorlatok tartalmaznak
gyöngéd simogatásokat, nyújtásokat és erősítő gyakorlatokat. A fejtartás megjelenésével lehet elkezdeni az energetikusabb, játékosabb mozdulatokat, nagyobb koncentrációt igénylő feladatokat. A relaxáció, ami simogatás és összebújás a mamival, pozitív hatású a nyugtalan, nehezen alvó csöppségekre.

Forrás: Thinkstock
Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.