Szívszorító hagyomány: György herceget hamarosan elválasztják édesapjától, Vilmos hercegtől

SAROLTA hercegnõ; GYÖRGY herceg; VILMOS herceg; KÁROLY herceg; KATALIN hercegnõ
MTI/EPA/PA pool/Jonathan Brady -
György herceg királyi család Vilmos herceg hagyomány
A trónörökös már csak egy évig élheti azt az életet, melyet eddig megszokott. György herceg mindennapjai hamarosan hamarosan megváltoznak, mégpedig a 12. születésnapja után.

Vilmos herceg és Katalin hercegné legidősebb gyermeke a brit trón jövendőbeli örököseként igen kiváltságos helyzetben van, bár ettől még erősen szabályozott életet él. Az, hogy ő a leendő trónörökös, azt is jelenti, hogy a 10 éves György herceg más életet fog élni, mint fiatalabb testvérei, és az egyik ilyen lényeges szabály jövőre lép életbe.

György herceg
A hagyományok szerint hamarosan hatalmas változások állhatnak be György herceg életében Forrás: WireImage/The Duke And Duchess Of Cambridge Attend The Wimbledon Men's Singles Final

A királyi család már hosszú évtizedek óta azt a szokást követi, hogy amint az öröklési sorban második személy betölti a 12. életévét, az aktuális örököstől külön kell utaznia, amikor az bármilyen királyi feladatot vállal. Ez tehát azt jelenti, hogy 2025. július 22. után György herceg kénytelen lesz külön utazni az édesapjától, Vilmos hercegtől és kisebb testvéreitől, Sarolta hercegnőtől és Lajos hercegtől.

Ez a kegyetlen hagyomány a kívülállóknak nagyon szigorúnak és kissé furcsának tűnhet, azonban valójában nagyon is praktikus oka van, ugyanis azért van érvényben még a mai napig is, hogy egy előre nem látható tragédia esetén biztosítsa az ország jövőjének stabilitását. Például, ha az öröklési sor egyik tagját szállító repülőgép lezuhanna, akkor sorban következő másik tag átveheti az elhunyt helyét. Bármennyire is morbidnak hangzik, de ez csak egy a sok furcsa forgatókönyv közül, amelyekre a királyi családnak fel kell készülnie.

György herceget tragédiáktól féltik

Ennek kapcsán érdemes megjegyezni, hogy a családot a múltban is érték hasonló tragédiák, Fülöp herceg húga, Cecilie hercegnő például 1937-ben halt meg egy légi balesetben. II. Erzsébet királynő nagybátyja, György herceg szintén repülőgép-szerencsétlenségben vesztette életét 1942-ben, ahogy unokatestvére, Vilmos gloucesteri herceg 1972-ben. Innen nézve pedig már érthető, hogy a királyi család miért maximálisan óvatos óvatos, ha arról van szó, hogy a rangidős tagok ugyanazon a repülőgépen tartózkodnak.

Bár hivatalosan még nem erősítették meg, hogy Vilmos és Katalin folytatja-e ezt a hagyományt a gyerekeikkel, a walesi herceg már hozzászokott ehhez, ő maga is külön repült a családjától, miután betöltötte a 12. életévét.

 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.