Véget ért egy karrier: bejelentette visszavonulását a magyar olimpikon

birkózás visszavonulás birkózó Lőrincz Viktor olimpikon olimpia
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A tavaly nyári olimpián még versenyzett, most azonban hivatalosan is bejelentette, hogy visszavonul és többé nem lép szőnyegre az Európa-bajnok birkózó.

Lőrincz Viktor, aki nemrég az U23-as válogatottal már edzőként vett részt a korosztályos Európa-bajnokságon, hivatalosan hétfő este a Sportrádió Hazafutás című műsorában közölte, hogy versenyzői karrierje befejeződött.

A 31 éves sportoló elmondta, a tokiói olimpián szerzett ezüstérmével elérte karrierje legnagyobb célját, az ötkarikás dobogót:

Lőrincz Viktor edzőként folytatja Forrás: MTI/Illyés Tibor

– fűzte hozzá.

Lőrincz Viktor - aki karrierje során Európa-bajnoki címet, valamint világbajnoki ezüstöt és bronzot is nyert. A kötöttfogásúak 87 kilogrammos súlycsoportjában lett második a japán fővárosban, testvére, Tamás a 77 kilogrammosok között aranyérmet nyert.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.