Erre a szigetre be se tedd a lábad, ha kedves az életed: a Kígyósziget a világ legveszélyesebb helye

halálos Brazília legveszélyesebb Sziget
Távolról csodálatosan néz ki és csábító, de közelről életveszélyes. A brazíliai Kígyószigetre senki ne tegye be a lábát, mert a látogatása halálos.

A világ egyik legveszélyesebb szigeteként ismert a Kígyósziget, ahova ember nem teheti be a lábát. Nem mintha sokan látogatnának oda szívesen, már ha élve el is akarják hagyni a helyszínt. A São Paulo partjaitól 140 kilométerre fekvő Ilha de Queimada Grande területét teljesen elfoglalták maguknak az arany lándzsakígyók, amik a világ legveszélyesebb kígyói közé tartoznak.

Kígyósziget, Ilha de Queimada Grande
A világ egyik legveszélyesebb szigete a brazil Kígyósziget, vagyis Ilha de Queimada Grande
Forrás: Shutterstock

 A világ legveszélyesebb szigete, a brazíliai Kígyósziget 

Körülbelül 4000 példány található az az arany lándzsakígyókból azon a brazíliai szigeten, ahova a katonákon és néhány kiválasztott tudóson kívül senki nem teheti be a lábát. A brazil kormány megtiltotta a sziget látogatását, ugyanis az óvatlan turisták szinte azonnal a halálukat lelnék a Kígyószigetként elhíresült helyen. Nemcsak az embereket féltik azonban, az itt élő kígyók is veszélyeztetettek, és a világ legveszélyesebbjei közé tartoznak: halálos mérge a véráramba jutás után egy órán belül képes megölni az embert.

Hogyan néptelenedett el a Kígyósziget?

Ilha de Queimada Grande nem volt mindig lakatlan, legalábbis a legendák szerint: 1909-től az 1920-as évekig éltek ott emberek, akik a szigeten található egyetlen világítótornyot üzemeltették, de az utolsó őr és családja meghaltak, miután több kígyó bejutott az otthonukba. Bár egyesek szerint annak idején kalózok telepítették be a kígyókat a szigetre, valójában ez hosszú évezredek óta az ő otthonuk, populációjuk emberi beavatkozás nélkül alakult ki. Körülbelül 11 ezer évvel ezelőtt a megemelkedett tengerszint teljesen elszigetelte ezt a területet, így az ott élő kígyófajok egészen máshogy fejlődtek, mint a szárazföldiek. 

Gyorsan tudtak szaporodni, mert nem volt természetes ellenfelük, de a zsákmányokból is hiány volt. 

Ezért aztán vándorló madarakat kezdtek el „levadászni". Éppen ezért rendkívül hosszú méregfoguk alakult ki, amely a madarak tollazatán is áthatol, valamint a többi lándzsakígyótól eltérően ők nem engedik el az áldozatukat, fogva tartják addig, amíg a méreg nem fejti ki a hatását, hiszen ha elengedik, a madár elrepül. A mérgük ezért sokkal erősebb is, mint a szárazföldi kígyóké.

Azok a tudósok, akik beléphetnek a világ legveszélyesebb szigetére azért, hogy tanulmányozzák a kígyókat, nagy veszélynek teszik ki magukat, de a brazil kormány kikötése szerint egy orvosnak mindig kísérnie kell őket, hogy azonnal be tudjon avatkozni, ha a betolakodó „összefutna" a sziget lakóinak egyikével.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.