Mit gondol egy szexszakértő a Bridgerton forró jeleneteiről? A válasz meglepőbb, mint hinnéd

Aki azt mondja, nem nézte végig a Bridgerton szexjeleneteit legalább kétszer, az vagy hazudik, vagy még csak most kezdte el a sorozatot. A Netflix kosztümös forróságának ugyanis nemcsak a színészei, a ruhái és a túlzóan tökéletes díszletei lettek virálisak – hanem a minden szempontból alaposan megkoreografált hálószobajelenetei is.
De vajon mit gondol ezekről a kosztümös szexjelenetekről egy olyan ember, aki hivatásszerűen foglalkozik szexszel – mármint nem úgy. A Cosmopolitan ugyanis megkérdezett egy szexszakértőt, Annabelle Knightet, aki nemcsak szexuálterapeuta, de egyben író, és edukátor.
A véleménye? Nos, ha egy kanál teát kortyolsz épp, tedd le – vagy leöntöd magad nevetés közben.
Knight szerint a Bridgerton egyik legnagyobb erőssége, hogy nem bújik el a szexualitás elől, sőt, néha szó szerint az arcunkba tolja.
Az, hogy a női örömöt középpontba helyezik, önmagában forradalmi. A legtöbb kosztümös dráma ugyanis úgy bánik a női vággyal, mint a pestissel: messziről kerüli
– mondta Knight a Cosmónak.
A szexjelenetek tehát nemcsak azért vannak benne, hogy legyen mit TikTokra posztolni, hanem tényleg karakterépítő szerepük van. Amikor Daphne és Simon végre egymásnak esnek, az egész duett a bizalomról, a kontrollról és az önismeretről szól. Igen, meg persze a falakról lecsorgó izzadságról is.
Persze nem minden fenékig rózsaillatú. A szakértő szerint vannak olyan pillanatok, amikor a sorozat kissé elszakad a valóságtól – és most nem a csodás hajviseletekre gondolunk.
Például az első évad híres kertjelenete, ahol a vágy olyan hirtelen csap le, hogy az ember szinte keresztet vet, mielőtt elindul a Netflix következő epizódja. Knight szerint ez:
„szép lenne, ha így működne, de a legtöbb nő nem így reagál a romantikus izgalmakra. Kell egy kis előjáték, beszélgetés, kapcsolódás – nem csak egy jól szabott mellény.”
A „valóságos szex” ennél sokkal bonyolultabb. És általában kevesebb klasszikus zene szól közben.
A Bridgerton – bármilyen rózsaszín szűrőn át is nézzük – a szexpozitivitás egyik mintapéldája lehetne. Knight kiemeli, hogy a sorozat bátran beszél a női élvezetről, a szüzességről, a maszturbációról -Daphne fürdőkádas jelenete örökre beégett kollektív emlékezetünkbe - , és a szexet nem szégyenforrásként, hanem fejlődési állomásként mutatja be.
Ez, főleg egy 19. századi díszletek közé helyezett történetben, nem kis teljesítmény.
És bár a valóságtartalom néha közelít a tündérmesékhez, az üzenet ettől még érvényes: a vágy nem bűn, a szex nem tabu, és ha közben mindezt Simon Hastings hercege mondja nekünk egy mély tekintettel, az se baj.
Knight szerint a sorozat egyik legfontosabb – és legsürgetőbb – üzenete a konszenzus. A legtöbb szexjelenet előtt van egyfajta „szóbeli tánc”, egy gesztus, egy kérdés vagy egy beleegyező pillantás, ami a biztonságos szex egyik alapköve. És bár a Bridgertonban a „megbeszéljük előtte a határainkat” jelenetek nem mindig szó szerinti dialógus formájában jelennek meg, mégis érzékelhető a kölcsönös tisztelet.
Kivéve, amikor nem – a sorozat második évadában például akadtak vitás jelenetek, ahol a konszenzus határai elmosódnak, és ez már szakértői szemmel is problémás.
Nos, ők is tanulhatnak a sorozatból – főleg azt, hogy a nők nem automatikusan indulnak be attól, ha férfiasan fújják ki az orrukat egy bálteremben. A valódi izgalom a kapcsolatban, a kommunikációban és az intimitásban rejlik – és igen, az előjátékban.
Knight szerint a Bridgerton férfiszereplői időnként elképesztően jól demonstrálják a figyelmes, gyengéd szerető archetípusát – máskor viszont a „klasszikus férfi dominancia” mintapéldái, ami már nem annyira 2025-kompatibilis.
Nem, a Bridgerton nem helyettesíti a szexuális edukációt – de képes kapukat nyitni, beszélgetést indítani, és főleg: megmutatni, hogy a vágy természetes, emberi és nem kell mindig elbújtatni csipkés fűzők mögé
– zárja Knight.
A tanulság? A Bridgerton nem tökéletes, de ha a szexjeleneteit nézed, és közben azon tűnődsz, „ez vajon így működik?”, akkor máris többet tett a szexuális tudatosságért, mint az általános iskolai felvilágosító óra egy elfojtott nevetéssel kísért banánbemutatója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.