Az internetes vásárlásnak rengeteg hátulütője van. Sajnos egyre több a megbízhatatlan oldal, ahonnan korántsem azt az árut kapjuk, amit a kép alapján kiválasztunk. Sokan pedig még a nagy napra is online rendelik meg az álomruhájukat, amit nemritkán meg is bánnak.
Rengeteg olyan embert ismerek, aki szinte már csak online vásárol. Utálják a tömeget, a sorban állást az öltözőknél és a rengeteg bóklászást a boltok között. Inkább leülnek otthon, átböngészik a képeket, majd kiválasztják a megfelelő méretet, és egyszerűen leadják a rendelést.

A hazánkban is megtalálható fast fashion márkák online áruházai természetesen megbízhatóak, és pontosan tudjuk, hogy milyen minőségű ruha vár ránk a kipostázott dobozokban.
Az persze nem biztos, hogy próba nélkül a méret éppen jó lesz, vagy illik majd ránk az adott szabás, de ez más kérdés.

Beszéljünk inkább arról, amikor teljesen mást kapunk, mint amit vártunk. Nagyon fontos betartani az internetes vásárlás néhány aranyszabályát:
- Ha olyan helyről néztünk ki termékeket, ahonnan még nem vásároltunk, csekkoljuk le őket az interneten. Keressünk rá fórumokra, szánjunk rá egy kis időt, hogy olvasunk róluk kommenteket.
- Tájékozódjunk az oldalon, ahonnan vásárolni akarunk. Az oldalakon fel kell tüntetni a címet, az adószámot és cégjegyzékszámot, illetve a csomagküldésre jogosító nyilvántartási számot. Ezek hiányában bizony gyanakodnunk kell.
- A külföldi oldalaknál különösen legyünk elővigyázatosak. A megrendelés előtt tájékozódjunk például a jótállásról. A törvényesen működő oldalaknál az árut vissza lehet küldeni, ahogy a boltban is 30 napig blokk ellenében kicserélik neked a terméket, vagy visszaadják az összeget.
- Mivel sokszor nemcsak a termékekkel, de a pénzzel is csalnak, nagyon fontos odafigyelni, hogy a kártyánk adatait csak a bank által működtetett, biztonságos oldalon adjuk meg.