Az edzőtermekben alapvetően kétféle emberrel lehet találkozni, azzal, aki kardióedzéseket végez, mert fogyni szeretne, illetve azzal, aki erősít, mert már elérte az ideális súlyt, de több izomzatra vágyik. Most annak jártunk utána, miként lehet a kardióedzéseket a lehető leghatékonyabbá tenni, hogy minél hamarabb és minél több súlyfeleslegtől szabaduljunk meg.
A személyi edzők szerint az a legfontosabb, hogy növeljük az edzés intenzitását, ezzel ugyanis megnövelhetjük az edzés utáni emelkedett oxigénfogyasztást – röviden EPOC –, ami a fogyás szempontjából kulcsfontosságú dolog.

Ezt megtehetjük például intervalledzésekkel is úgy, hogy a futópadon nehezebb fokozatba kapcsolunk, és rövidebb ideig sprintelünk, majd pihenésképpen lassítunk, mielőtt újra nekifognánk a sprintnek. Ugyanezt spinningelés közben is megtehetjük, a lényeg, hogy a rövidebb, de intenzív edzés többet ér a hosszabb, ám kevésbé intenzív edzésnél.
Az is fontos, hogy a megfelelő módon eddzünk, hiszen hiába tekerjük például a biciklit a legnagyobb fokozaton, vagy lépcsőzünk nagyon intenzíven, ha közben nem megfelelő a testtartásunk, könnyebbnek érezzük ugyan a gyakorlatot, de nem is égetünk annyi kalóriát, amennyit szeretnénk.
Az intenzitás mértékénél tehát néha többet ér az, hogy helyesen eddzünk, mert ezzel közelebb kerülünk a célunkhoz.

Ha kardióedzés közben nem szeretnénk, hogy az izmaink csökkenjenek, növeljük az ellenállást. Ha például a felsőtestünket akarjuk erősíteni, az elliptikus gépek mozgatásához használjuk csak a karunkat, ha pedig a lábunkat szeretnénk izmosabbnak látni, egyszerre csak egy lábbal pedálozzunk a szobakerékpáron.
Jó tudni, hogy minél hatékonyabban végzünk egy adott gyakorlatot, annál kevesebb kalóriát égetünk el vele, a szervezetünk ugyanis alkalmazkodik a nehézségi szinthez. Éppen ezért érdemes váltogatni a gyakorlatokat, és kipróbálni olyan gépeket, amelyeket nem szoktunk használni, de az is segíthet, ha más fokozatba kapcsolunk, hogy ne a megszokott erőt kelljen kifejtenünk.