A fogorvos figyelmeztet: soha ne használjunk fehérítős fogkrémet, méghozzá ezért

fogmosás, szájápolás, fogkrém, fogkefe, fehérítős fogkrém, fogorvos
Shutterstock - bbernard
tanács fogorvos fehérítő fogkrém
Arra figyelmeztet a szakértő, hogy mindenképpen kerüljük a fehérítős fogkrémeket. A fogorvos szerint több problémát okoznak.

A fogorvos arra figyelmeztet, hogy a fehérítős fogkrémek nem váltják be a hozzájuk fűzött reményeket, de nem is ez a legnagyobb baj velük. Használni nem használnak, de kárt viszont okoznak.

fogmosás, szájápolás, fogkrém, fogkefe, fehérítős fogkrém, fogorvos
Fogorvos tanácsa: ne használjunk fehérítős fogkrémet
Forrás: Shutterstock

A fogorvos tanácsa: a fehérítős fogkrémeket ne vegyük le a polcról

A fehérítős fogkrémek valójában nem fehérítik a fogakat - írja a fogorvos, aki a TikTokon közzétett videóban hívja fel az emberek figyelmét arra, hogy ezeket messziről kerüljék el. „A külső szennyeződéseket távolítják el a zománcrétegek koptatásával, amitől a fogak elsőre fehérebbnek tűnhetnek." Azonban ezek az előnyök nagyon gyorsan kellemetlen és fájdalmas hátránnyá válnak: „Idővel ez elvékonyodott, sárgább és érzékenyebb fogakhoz vezet". Nem meglepő, hogy az érzékenység elkerülése és a tartós eredmények garantálása érdekében rendelőben elvégzett fogfehérítést javasolnak.

Természetesen nemcsak a fogfehérítős fogkrémeket érdemes kerülni, de az egyéb házi praktikákat is. A hidrogén-peroxid használata szintén komoly kockázatokat jelent egy szakértő szerint. „A hidrogén-peroxid nagy koncentrációban történő alkalmazása a fogakon és az ínyen visszafordíthatatlan kockázatot jelent a fogak egészségére, és fogérzékenységhez, irritált ínyhez és ajkakhoz vezethet" - árulta el a szakértő, és nem javasolja a szén használatát sem, valamint semmi olyasmit, ami a felület „csiszolásával" éri el a fehérebb hatást. Kezdetben ugyanis valóban fehérebbeknek tűnhetnek a fogak, de eközben folyamatosan kopik a zománc is, aminek végül az lesz az eredménye, hogy felsejlik az alatta lévő sárga dentin, aminek következtében sokkal sárgábbnak tűnnek majd a fogaink, valamint érzékenyebbek is lesznek. 

A dentin a fog keményszöveteinek egyike, mely a zománc ill. a cement és a fogbél között helyezkedik el.

9 dolog, amit a fogorvosok sosem tennének a fogaikkal

Fogmosás, fogselyem és rendszeres fogorvosi vizit – mindannyian ismerjük a jó szájhigiénia alappilléreit. De ezek ismerete és betartása két külön dolog. Kutatási adatok szerint a 30 év felettiek csaknem 50 százalékának van valamilyen ínybetegségre utaló tünete, a felnőttek 26 százalékának pedig kezeletlen lyukas fogai.

A szájhigiéniai hiányosságok mögött gyakran hétköznapi rossz szokások állnak, olyan berögződött vielkedések, melyekre nem is gondolna az ember. Az alábbiakban mutatunk párat, melyről egész biztosan nem gondoltad volna, hogy árt a fogsorodnak.


 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.