„Ez a kedvencem, ez gyémánttal van kirakva, ránézésre senki sem gondolná, de hárommillió forintba kerül” - mutatja Orsi kedvenc gyűrűjét. Kezei között annyi arany és gyémánt megy keresztül, amiről a legtöbb nő csak álmodozhat. Férjével, Dániellel olyan ékszereket terveznek és készítenek, amelyekkel a legnívósabb szakmai díjakat nyerik meg, így munkáikat szinte az egész világon ismerik és elismerik.
Orsi aranyművesként végzett, Dániel pedig ezüstművesként. Még tanuló korukban kezdődött a szerelmük, de ketten együtt azóta is tökéletes párost alkotnak. Ötvösműhelyükből az elmúlt években sok díjnyertes ékszer került ki, bebizonyították, hogy aranyból készülhet telefontok, táska, sőt, szandál is. A vitrinekben a bemutatódarabok mellett rengeteg díj és oklevél, amik az elmúlt évek sikereit bizonyítják. „Bár ötvösnek tanultunk, de inkább ékszertervezőnek tartjuk magunkat. Szeretjük a szép formákat, a mai napig ceruzával a kezünkben járkálunk, hogyha eszünkbe jut egy ötlet, akkor gyorsan lerajzoljuk, nehogy elvesszen. Persze szeretjük a modern megoldásokat is. Háromdimenziós terveket készítünk, ez nagyon nagy segítség a kivitelezéskor. Minden vonalát, hajlatát előre látjuk az ékszernek, pontosan tudjuk, hogy egy drágakő milyen hatást ér el a végső formában” - mondja Dani.
Dani azt mondja, az arany mindig jó biznisz, és nem csak azért, mert a nők odáig vannak érte.
Az arany a légértékállóbb anyag. Nem véletlen, hogy a befektetések jelentős része is aranyban van. Napi árfolyamtól függően egy kiló arany nagyjából 25 millió forintba kerül, nyilván egy ékszer kap drágaköveket, és a munkadíj is növeli az árat, de még így is megéri ékszerbe fektetni.Az árfolyam az elmúlt tíz évben két és félszeresére nőtt, vagyis míg 10 éve 10000 forint volt 1 gramm arany, most 25 ezer forintba kerül. Nyilván függ a karátszámtól, és az ötvözőanyagtól, de arányaiban ennyit drágult, tehát aki tíz éve befektetési aranyat vett, az szépen keresett rajta
- mondta el Dani.
Az ékszer örök, csak a divat változik, de lássuk be, a különleges darabokat az ember lánya nem csak egyszer veszi fel. Ennek ellenére Orsi inkább az alkalmiékszer-viselésre esküszik. Még úgy is, hogy a férje készített neki néhány különleges darabot. „Az eljegyzésünkre kaptam tőle az első darabot, azóta is készített nekem ékszert, de tényleg csak különleges alkalmakon hordom őket, mert egyrészt nagyon vigyázok rájuk, másrészt tényleg látványosak és egyediek” - árulta el Orsi.
Orsiék ékszerei több, mint 50 díjat nyertek, például a Sellő könnyei fantázianevet viselő szett első díjat nyert Dubaiban a Jewellery Design Awards versenyén. Ráadásul nem csak fülbevalókkal, gyűrűkkel vagy medálokkal foglalkoznak. Készítettek már aranyból szandált és mobiltelefont is. És ha ez még nem elég, Orsi gyakran áll modellt férjének, Daninak, ha ékszerfotózásról van szó, mondhatni minden a családban marad, különösen, hogy lányuk már felnőtt és nagyon büszkék rá, hogy velük dolgozik.
A pici műhelyben minden négyzetcentiméteren találni érdekességet. Az aprólékos munkának köszönhetően lesznek örök életűek és még értékesebbek az ékszerek, amik aztán akár generációkon keresztül öröklődhetnek. Orsi azt is elárulja, hogy munka közben a reszelésnek és csiszolásnak köszönhetően rengeteg aranypor száll a levegőben. „Ezt a port mindig összesöprögetjük, és elvisszük, hogy kiégessék belőle a hasznos nemesfémet. egyetlen grammot sem hagyunk kárba veszni” - árulta el Orsi.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.