La Gaiola, a gyönyörű olasz sziget, aminek a szépségét átok sújtotta

Forrás: Shutterstock -
Nápoly Olaszország magazin gaiola Sziget
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Gaiola szigete az olaszországi Nápolyhoz közeli öbölben található. A szigetet különleges energia lengi körül, mely tele van titokzatossággal és kíváncsiskodó turistákkal.

Nápoly partjaival szemben található ez a gyönyörű, aprócska sziget, amely két híddal összekötött részre oszlik. La Gaiola szigete szinte mágnesként vonzza az odalátogatókat. A kíváncsiskodók a szigeten megtekinthetik az Aphrodité istennő tiszteletére emelt templom romjait, amely már az ókor óta áll itt.

Vajon miért nem kell senkinek ez a csodálatos birtok, és miért lett az olaszok szerint elátkozott?

Bármilyen meglepő is, de a sziget ma már teljesen kihalt. Ennek egyik oka, hogy súlyos átok nehezedik rá, hiszen azok közül a lakók közül, akik anno a kicsiny szigetet otthonuknak tekintették, mindenki tragikus körülmények között halt meg. A legendák szerint a 19. század elején élt a szigeten egy remete, akinek minden ok nélkül nyoma veszett. A helybeliek ekkor már gyanakodni kezdtek, ugyanis azt hitték, hogy valaki elátkozta a szigetet, mivel azóta számtalan furcsa és titokzatos történés vette kezdetét. A sziget lakói a megmagyarázhatatlan eltűnéseket és haláleseteket ennek tudják be.

Nápoly partjaival szemben található ez a gyönyörű, aprócska sziget Forrás: Shutterstock

A sorozatos halálesetek 1920-ban kezdődtek, amikor a svájci Hans Braun a feleségével együtt a szigetre költözött. Eltelt néhány év, és a férfit váratlanul holtan találtak meg egy szőnyegbe csavarva. Már önmagában ez is különös eset, de később a férfi feleségére a tengerbe fulladva leltek rá.

Nem kellett sokat várni az új tulajdonosra, aki a német Otto Grunback volt. A férfi szívrohamban halt meg, miközben a sziget villájában tartózkodott. Maurice-Yves Sandoz pedig gyógyszergyárosként dolgozott, mielőtt öngyilkos lett volna egy svájci elmegyógyintézetben.

La Gaiola nem tartogatott szebb sorsot a német acélipari vállalkozónak, Karl Paul Langheim bárónak sem, akit a vad életmód gazdasági csődbe sodort. Ezután érkezett Gianni Angelli, a Fiat Automobiles torinói toljadonosa, aki számos rokona halálának szemtanúja volt már. Paul Getty is boldog háztulajdonos volt egészen addig a pillanatig, amíg nem szembesült legidősebb fia öngyilkosságával, legkisebb fia halálával és egy unokája elrablásával.

A szigetet különleges energia lengi körül: tele van titokzatossággal és kíváncsiskodó turistákkal Forrás: Controluce via AFP/Eliano Imperato

A sziget utolsó magántulajdonosa Gianpasquale Grappone volt, aki azonban hamar börtönbe is került. 2009-ben aztán a sajtóban ismét "Gaiola átkáról" kezdtek el beszélni, miután meggyilkolták Franco Ambrosiot és feleségét, Giovanna Saccót, akiknek a szigettel szemben volt egy villájuk.

Ez a története annak a festői szépségű szigetnek, ahová manapság már csak a kíváncsiskodók és a turisták merészkednek. Hiába az álomszép környezet, ha az ideköltözők közül a legtöbben átéltek már valamilyen, a szigethez köthető tragédiát.

Ez is érdekelhet: Íme, a titkos strand a lakatlan szigeten: a szerelmesek fövenye

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.