Csütörtök este különösen fényes teliholdra számíthatunk, amely a hagyomány szerint a Szarvasbika Hold, vagyis a Buck Moon nevet viseli. Ez az elnevezés az amerikai őslakosoktól származik, akik a holdfázisokat évszakokhoz kötötték. Júliusban a szarvasok elkezdik növeszteni új agancsukat – erről kapta nevét a jelenség.
A Buck Moon naplemente után kel fel a délkeleti horizonton, majd egész éjjel látható lesz. Legfényesebb állapotát július 11-én hajnalban, magyar idő szerint 4:37-kor éri el. A telihold előtte és utána is 95 százalék feletti telítettséggel világít, így három éjszakán át – július 10-étől 12-éig – különösen látványos lesz.
Az égi jelenség Magyarországról is jól megfigyelhető. A Hold az éjszaka során átvonul az égen, hajnal előtt a délnyugati látóhatár közelében tűnik el. A Borsonline azt írja, csütörtök este a Mars is feltűnik nyugaton, de éjfél előtt elhalványul. A Vénusz hajnali 2 óra után kel fel keleten, és napkeltéig látható marad. A Hold közelében a Szaturnusz is megjelenik, bár ennek észleléséhez már távcsőre lehet szükség.
Ha valaki le szeretné fényképezni a jelenséget, az naplemente után lépjen akcióba. A horizont közelében lévő Hold vizuálisan nagyobbnak hat, és különösen látványos lehet, ha fák, hegyek vagy épületek keretezik. Egy jobb minőségű mobiltelefon is elegendő lehet a megörökítéséhez, de igazán részletes képet állvánnyal és manuális beállításokkal lehet készíteni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.