A floridai rendőrség őrizetbe vette azt a transznemű áldoktort, aki ragasztóanyag és gumijavító szer felhasználásával, házilag készült implantátummal próbálta megnövelni páciense fenékméretét.
A szövődmények miatt a páciens természetesen kórházba került, a hatóságok pedig nyomozásba kezdtek, és letartóztatták az áldoktort. A rendőrségi őrizetbe vétel során derült ki, hogy Oneal Ron Morris, a magát plasztikai sebésznek kiadó 30 éves transznemű nő korábban maga is átesett ezen a "szépészeti" fenéknövelő beavatkozáson.
Oneal Ron Morris a rendőrségi felvételen
"Az áldoktor és a páciens a kozmetikai beavatkozással kapcsolatban 700 dolláros árban állapodott meg, de Morris a jó minőségű szilikon helyett különféle ragasztóanyagokból, ásványi olajokból és lyukas gumikerék javítására alkalmas szerekből készült keveréket használt implantátumnak" - nyilatkozta William Bamford őrmester, a Miami Gardens Rendőrkapitányság munkatársa. "Ráadásul ha ez még nem lenne elég, Morris a műtéti beavatkozás során ejtett bemetszés helyét pillanatragasztóval zárta le" - tette hozzá Bamford őrmester.
Röviddel az operációt követően súlyos komplikációk léptek fel a páciensnél. A nő először két helyi kórházban is járt, mielőtt a Tampai Általános Kórházba került, ahol végül megfelelő ellátást kapott. A beteg eleinte komoly hasi, majd egész testét átjáró fájdalmakra panaszkodott. A vizsgálatok során kiderült, hogy a páciens a szakszerűtlen beavatkozás következtében gyógyszerre ellenálló MRSA- (meticillin-rezisztens staphylococcus aureus, az úgynevezett húsevő baktérium) fertőzést, majd tüdőgyulladást kapott.
Morrist végül a floridai North Lauderdale-ben tartóztatták le engedély nélküli orvosi praktizálás és súlyos testi sértés okozásának vádjával még 2011 márciusában.
A közelmúltban sajnos számos hasonló történet kerület napvilágra, ugyanis a fenéknövelő műtét egyre népszerűbb az Egyesült Államokban az olyan nők körében, akik Jennifer Lopez, Beyoncé vagy Nicki Minaj gömbölyded idomaira vágynak, pedig a szakértők szerint a nem engedélyezett és ellenőrzött műtéti beavatkozások nem sokkal biztonságosabbak, mint például az orosz rulett.