Az allergiások szenvedtek, konstans kínlódnak, és vesződni is fognak a betegségükkel. A tagadás nem vezet sehova, a végső megoldás még várat magára, így pedig marad a harc, a túlélésért való küzdelem. Ideje, hogy mindenki felvegye a kesztyűt! Íme a Life.hu tippjei.
Ha végigkövetted Cifra tünetek, furcsa érzetek? Lehet, hogy allergiás vagy című cikkünk tanácsait, akkor mostanra megbizonyosodhattál arról, hogy beteg vagy-e. Ezt persze nem volt nehéz kitalálni, ha ugyanis egyfolytában tüsszögsz, köhögsz, könnyezel, viszketsz és fulladsz, akkor bizony mint oly sokan, te is allergiával állsz szemben.

Ha hagyod magad, a betegség könnyen rányomhatja a bélyegét a közérzetedre, az életkedvedre és a mindennapjaidra, így nem árt felkészülni, és elébe menni a dolgoknak. Egy kis figyelem, pár apró trükk, és máris könnyebben vészelheted át a rettegett allergiaszezont.
Óvatosan a textilekkel!
Akárcsak a ruháidat, az ágyneműidet is érdemes gyakrabban kimosni ezen időszak alatt, mint az év többi részében. A kedvenc rucijaid a nap végére ugyanis megtelhetnek pollenekkel és poratkákkal, így rendszeresen kell, hogy lássák a mosogóped belülről. Ugyanez vonatkozik az ágyneműkre is, melyeket legalább 60 fokon tisztíts, így garantáltan elkerülheted az éjszakai orrdugulást és tüsszögőrohamokat. Ez persze a porrszívózásra is vonatkozik, ez azonban csak akkor használ valamit, ha a készüléked rendelkezik az úgynevezett HEPA szűrővel
Szellőztetés és páratartalom
Jöhet hideg, vagy meleg, egy allergiásnak figyelnie kell arra, mikor tárja ki az ablakot, vagy épp meddig tartja bezárva. Ajánlott a lakás összes terét, de a hálószobát kizárólag késő este, vagy hajnalban alaposan kiszellőztetni, ekkor ugyanis jóval alacsonyabb a pollenszennyzettség.

Szakértők szerint a levegő ideális relatív páratartalmának mértéke 40-60 %. A száraz levegőtől a légutak kiszáradhatnak, a beteg köhögni kezd, a komfortérzet csökken, a légúti fertőzések kockázata pedig megnő. Ha pedig túl magas páratartalom, az a lakásban falgombásodást okozhat, ami hozzájárul a háziporatkák elszaporodásához.
Ne csak moss, ölbíts is!
És ne csak a ruháidat, az orrodat is. A kellemetlen orrviszketés, és éjszakai orrfolyás ellen hatásos lehet a sós vizes orrmosás, vagy orröblítés. Ha teheted, himalája sót válassz a kezeléshez, mely során egy grammnyit keverj egy deciliter felforralt és lehűtött vízhez. Az oldatot cseppentő, injekciós fecskendő, vagy speciális pumpa segítségével juttathatod az orrodba.
Ez talán szörnyen hangzik, de hidd el, kíméletesen tisztít, kimossa a már bejutott polleneket, nedvesen tartja a nyálkahártyát, mellékhatásai pedig helyesen elkészítve egyáltalán nincsenek.