Meghalt egy ötéves kislány szombaton, amikor egy katonai repülőgép gyakorlatozás közben Torinó közelében lezuhant - közölte az olasz védelmi minisztérium.

A baleset egy légi bemutatóra készülő MB-339 típusú kiképző és harci gép felszállása után történt, amely eddig ismeretlen okból lezuhant.

A pilótának sikerült katapultálnia, a minisztériumban a gép mozgásából arra következtettek, hogy feltehetően madárral ütközött.

A gép a becsapódás után kigyulladt, egy arra járó autót négy utasával - egy ötéves kislánnyal, 12 éves bátyjával és a szüleikkel -a robbanás felemelt, a jármű felborult. A kislány életét vesztette, bátyja a teste tizenöt százalékán szenvedett másodfokú égési sérüléseket, a szülők is megsérültek.

Egy ötéves kislány meghalt a repülőgép becsapódásakorForrás: Shutterstock

A bemutatót a baleset miatt törölték.

A pilóta szintén megsérült, de a szülőkhöz hasonlóan, nincs életveszélyben.