olimpiai bajnok világbajnok pillangóúszás úszó visszatérés kihagyás verseny Michael Phelps
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Michael Phelps ismét a rajthoz áll: két év kihagyás után a Mesai Nagydíjon fog indulni 100 méteres pillangóban.

2 év kihagyás után visszatér a versenyúszáshoz Michael Phelps. A sokszoros világcsúcstartó az olimpia történetének legeredményesebb sportolójaként vonult vissza 2012-ben, ám úgy tűnik, már készül a 2016-os riói olimpiára - írja az MTI.

Forrás: MTI/AP/Matt York

A mindössze 28 éves úszó ugyanis indul az arizonai Mesai Nagydíján 100 méteres pillangóban, amely az olimpiáig vezető út első lépcsőfokának is tekinthető. Phelps pályája során három olimpián indult, amelyen 22 érmet nyert, ezen kívül 26 világbajnoki elsőséget szerzett, és egy aranyat rövidpályás vb-n is nyert. Arról, hogy újra edzésbe állt, tavaly októberben érkeztek az első hírek.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.