autós nyaralás családi nyaralás biztonságos nyaralás
Külföldi nyaralás során sokan döntenek az autóbérlés mellett, hiszen ez a legkényelmesebb módja annak, ha szeretnénk felfedezni a környéket. Mutatjuk, mire érdemes figyelni a bérléskor.

Érdemes megfogadni az alábbi tippeket, ha a külföldi nyaralás alatt az autóbérlés mellett döntesz. 

lányok, csajok, autó, autóban, nyaralás, barátnők, autóbérlés
Az autóbérlés megkönnyítheti a nyaralást - illusztráció 
Forrás: Shutterstock/Halay Alex/Shutterstock
  • Szállásunk közelében

Bár a reptéri autókölcsönzés a legkényelmesebb, többnyire ezek a legdrágábbak, ezért érdemes inkább a szállásunk közelében autót bérelni. Itt is érvényes az a szabály, hogy minél hamarabb foglaljuk le, annál több típus közül választhatunk, lényegesen kedvezőbb áron.

  • Legyen praktikus!

Nem mindegy, hogy kirándulásra indulnánk, vagy csak városi közlekedésre fogjuk használni, ezért elsőként gondoljuk át, hány főt szeretnénk szállítani a kölcsönzött járművel, mekkora csomagtérre lesz szükségünk, hol és milyen távolságokat utaznánk az autóval.

  • Gyakorlat teszi a mestert

Az autó átvételéhez elsősorban szükségünk van érvényes vezetői engedélyre. A legtöbb országban elfogadják a magyar jogosítványt, de néhány országban szükség lehet nemzetközi jogosítványra is. Néhány autókölcsönző cég egy-két éves vezetői gyakorlatot is megkövetelhet az autóbérléshez.

  • Az évek száma

A bérlés feltétele a legtöbb országban a betöltött 21. életév, de egyes országokban, például az USA-ban a 25. életév betöltése szükséges az autóbérléshez. A felső korhatárt általában 65 évben maximálják.

autóbérlés, nyaralás, túra, túrázás, autó, nő, csaj, mobil, telefon, vízpart
Külföldön más szabályok vonatkozhatnak ránk, mint itthon - illusztráció 
Forrás: Shutterstock/maxbelchenko
  • Zárolják a számlán

Az autó átvételéhez szükség van érvényes, névre szóló hitelkártyára, de néhány helyen elfogadják a dombornyomott bankkártyát is. Erre azért van szükség, mert az esetlegesen bekövetkező károkra fenntartott összeget csak így tudják biztonságosan zárolni a számlán, melyet azonnal vagy a bérleti időszak lejártát követően akár egy-két hónappal később oldanak fel.

  • Jobb félni, mint megijedni

A bérleti díj általában tartalmazza a kötelező felelősségbiztosítás összegét, amely akkor nyújt fedezetet, ha a bérautó vezetője egy másik járműben okoz valamilyen kárt. Emellett azt is nézzük meg, hogy egyéb káresetre, például töréskárra, lopásra kiterjedő biztosításokat tartalmazza-e az ár. Ha nem, akkor ez további kiadásként jelenik meg. 

  • Számoljunk az önrésszel!

Csak úgy, mint a legtöbb biztosítás, a töréskárra és lopáskárra köthető biztosítás is önrész vállalása mellett köthető. Ez azt az összeget jelenti, amit a bérlőnek kell kifizetni a javításokra. Alaposan olvassuk át a szerződést, mivel az önrész összege cégenként változik.

  • Vizsgáljuk át a járművet

Az autó átvételekor az autóbérlő cég munkatársával együtt vizsgáljuk át a jármű állapotát. Ha olyan sérülést veszünk észre, amely a szerződésben nincs feltüntetve, készítsünk fényképet, és jelezzük írásban. Ha ezt nem tesszük meg, később lehetetlen bizonyítani, hogy már az átvételkor is rajta voltak az autón, így ezek költségét nekünk kell megtéríteni.

Ha további tippekre vagy kíváncsi, nézd meg a Gazdaságos Utazó videóját:

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.