Kihallgattuk a pasikat: a fenék- és szájfeltöltés undorító? - Íme, a férfiak véleménye

plasztika plasztikai sebész önbizalom
Elégedetlen vagy a külsőddel? Elgondolkodtál azon, hogy kicsit átalakíttasd magad? Egy kontúrosabb orr, simább bőr, dúsabb ajkak – csupa olyan dolog, amit nap mint nap látsz az Instagramon. A kérdés csak az, hogy tényleg a plasztikai műtétek miatt dobnának egy hátast a férfiak? Mi utánajártunk.

Elégedetlen vagy a külsőddel? Plasztikai beavatkozáson gondolkodsz? Egy feszesebb, nagyobb fenék, egy simább homlok, esetleg egy teltebb ajak? A média tele van "tökéletes" nőkkel, és könnyen azt hiheted, hogy mi, férfiak is ezeket az ideálokat hajszoljuk. De vajon tényleg így van? Tényleg a plasztikai műtétektől lesztek vonzók? 

Nem a plasztikai műtét az örök fiatalság kulcsa
Nem a plasztikai műtét az örök fiatalság kulcsa
Fotó: Shutterstock 

Felesleges a plasztikai műtét?

Tudjuk, sokan közületek úgy gondolják, hogy a plasztikai sebészkés a szépség és az örök fiatalság kulcsa, és hogy mi is elvárjuk a hibátlan külsőt. De valójában a legtöbben sokkal árnyaltabban gondolkodunk erről a témáról, mint hinnétek. A plasztikai műtétek akkor válnak taszítóvá, ha elveszik az egyediséget és a természetes vonásokat. A legtöbb férfi azonnal kiszúrja, ha valami "mű". A túl nagyra feltöltött ajkak, a merev, mimikamentes arc vagy a furcsán feszes bőr, ami nem passzol az életkorhoz – ezek egyenesen riasztóak. 

De mit mondanak a férfiak?

Péter (34): „Az ismerősöm a barátnője képét mutatta plasztika után... Nagyobb szájat csináltatott és nagyobb mellet is. Előbb megijedtem, annyira groteszk volt a látvány. Megnéztem a régebbi képeit is, és rájöttem, hogy már személyesen is találkoztam vele, de most ha szembejönne, nem ismerném fel az utcán.”
Gábor(41): „Volt egy kolléganőm, aki feltöltette a száját. Kacsaszája lett. Nem tudtam komolyan venni, ha hozzám beszélt, csak azt figyeltem, el ne röhögjem magam azon, ahogyan a szája mozgott. Pedig előtte nagyon csinos volt.”

Sokan közülünk épp azokat az apró „hibákat” vagy egyedi vonásokat találják vonzónak, amik különlegessé tesznek benneteket. Egy kis aszimmetria, egy mosolyránc vagy egy karakteres orr sokkal vonzóbb lehet számunkra, mint a sablonos, „barbie baba”-arc. 

Tamás(28): „Amikor egy nő elkezdi átplasztikáztatni magát, az olyan, mintha a saját személyiségét adná fel. Aztán mind ugyanolyan lesz, Instagram-filteres arccal. Minek?”
Zsolt(50): „Nekem a feleségem a ráncaival együtt a feleségem. Látom rajtuk az eltelt éveket, a közös élményeket. Ha kisimítaná magát, mintha kitörölné a közös emlékeinket.”


Mi az, ami még belefér?

Persze, vannak kivételek – és nem minden plasztikai beavatkozás taszító a számunkra. Ha valaki azért megy plasztikai sebészhez, hogy egy régi sérülés nyomát tüntesse el, vagy egy zavaró aszimmetriát korrigáljon, azt a legtöbben elfogadjuk, sőt meg is értjük. A célzott, diszkrét beavatkozások, amelyek alig észrevehetők és a természetes hatást erősítik, általában nem ütköznek ellenállásba. „Ha valami zavarja, és ettől jobban érzi magát, rendben van – de ne változzon meg teljesen” – hangzott el a gyakori vélemény.

András, 38: „A húgomnak gyerekkorában eltört az orra, és ferde maradt. Megműtette, és sokkal jobban érzi magát. De senki nem vette észre, csak aki tudta. Ez így oké.”

Dávid (25): „Ha valakit egy régi égési seb vagy hasonló miatt zavar a külseje, az teljesen más kategória. Az önbizalom helyreállítása fontosabb, mint az, hogy mi mit gondolunk a plasztikáról.”

Furcsa módon, ha egy nő azért szánja rá magát a plasztikára, mert a saját önbizalmát szeretné növelni, az pozitív hatással lehet a kapcsolatra – és a szexuális életre is. Amikor egy nő jobban érzi magát a bőrében, az a kisugárzásán is érződik, és ez sokkal vonzóbbá teszi őt, mint bármilyen sebész által tökéletesített testrész. 

Márk (45): „A feleségem szülés után nagyon szenvedett a megereszkedett hasától. Csináltatott egy hastájéki plasztikát. Utána sokkal magabiztosabb lett, és ez kihatott a kapcsolatunkra is – pozitív értelemben. De nem lett belőle más ember.”

István (31): „Ha ettől érzi jobban magát, és nem esik túlzásokba, akkor miért ne? Én is eljárok edzőterembe, mert jobban érzem magam a bőrömben, ha jól nézek ki. Ugyanez vonatkozik a nőkre is.”
 

Mit üzen ez nektek?

A drasztikus, látványos plasztikai műtétekkel óvatosan kell bánni, ha nekünk akartok imponálni. A szépség számunkra sokkal inkább a kisugárzásról, az önbizalomról és a természetességről szól, mint a mesterséges tökéletességről, amit a plasztika kínál.
 

A nyár legégetőbb (és legkárosabb) trendje: Sunburn ArtCsak a fél arcát botoxoltatta a doktornő: videón a sokkoló különbségMég az anyja sem ismerne rá Zac Efronra: teljesen eltorzult az arca

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.