10 lakberendezési hiba, ami elrontja az otthon összképét

Forrás: pexels -
PR cikk
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Egy lakásnak a berendezése könnyű feladatnak tűnhet, de az, hogy ízlésesen rendezzük be az otthonunkat már nagyobb kihívást jelent. Most nézzük meg, hogy melyek azok a bakik, amiket a legtöbben elkövetnek a lakberendezésben.

Rossz megvilágítás

Elég egy szép központi csillár, hogy bevilágítsa a nappalinkat? A válasz: sajnos nem. Elsődleges fényforrás mellett szükség van másodlagos fényforrásra is, egy állólámpára a sarokba, egy olvasólámpára az íróasztalunkra vagy egy éjjeli lámpára a hálószobánkba, ezek orvosolhatják a problémát. Hol lehet beszerezni mindenféle lámpát? Sok lakberendezési üzlet közül választhatunk, de akár megnézhetjük hirtelen a Jysk akciós újságot is, mielőtt elindulnánk bármerre.

Forrás: pexels

Túl sok szín, minta és anyag

Sokszor képesek vagyunk túlzásokba esni a színekkel, mintákkal és egy idő után nem kívánt hatást érünk el: a lakásunk bohém helyett túlzsúfolttá válik és mikor belépünk az adott helyiségbe káosz fogad minket.

Rosszul megválasztott központi elem

Minden nappaliban szükség van egy központi elemre, ami a legtöbb háztartásban általában a televízió, de ennél rosszabbat nem is választhatnánk. Választásunk essen inkább egy dohányzóasztalra vagy egy kanapéra. A tévé azért rossz választás, mert ha barátokat fogadunk az otthonunkba, akkor inkább egymást nézzük, mint a tévét.

Azonos bútordarabok

Sokan vásárolnak komplett bútorszetteket, és ezek valóban jól néznek ki a bútoráruházakban vagy a katalógusokban, de a lakásunk nem lesz túl otthonos így, elveszik a személyiségünk. Vásároljunk inkább ugyanolyan színű és hasonló stílusú, különböző bútordarabokat.

Minden bútor a falhoz van tolva

Ha minden bútort a falhoz tolunk, akkor a szoba közepén egy nagy üres teret kapunk, ami unalmas és rendezetlen hatást kelt, így inkább helyezzünk el néhány bútordarabot a szoba belső terében, kissé talán ,,elszórva”.

Túl nagy vagy túl kicsi bútorok vásárlása

Nem elég, hogy a bútorok színe és stílusa passzoljon, egymás méreteihez is illeniük kell, hiszen egy kisebb nappaliba nem tehetünk be egy hatalmas kanapét, ugyanúgy egy nagyobb étkezőbe se egy kicsi asztalt. Erre a megoldás, hogy vásárláskor mindig legyen a táskánkban egy mérőszalag is.

Rosszul elhelyezett képek

Sokan úgy gondolják, hogyha a képeket minél magasabbra tesszük, akkor központibb helyen lesznek, de ez nem így van. A tökéletes helyre felakasztott képek szemmagasságban vannak, egészen pontosan a kép közepe 153 cm-en.

Rossz méretű szőnyeg

A kicsi szőnyegek egyenetlenséget visznek az összképbe, tehát mindig ügyelni kell arra, hogy megfelelő méretű szőnyeget válasszunk. A nagy szőnyeg vizuálisan növeli a teret, és akár egy nappali esetében keretet adhat a kanapét és a dohányzóasztalt felölelve a pihenésnek.

Túlzsúfolt polcok

Nem véletlen gyakori a mondás a lakberendezők körében, hogy a kevesebb néha több, hiszen sokan elkövetik azt a hibát, hogy az összes, számukra fontos, személyes tárgyat és könyvet kiraknak a polcra, ezzel rendetlenséget és káoszt sugallva a szemlélőnek. Megoldásképpen csökkentsük az emlékeket a polcokon. Vagy helyezzünk át közülük egy-kettőt másik helyiségbe, vagy vegyünk egy másik polcot és helyezzük fel arra őket.

Sötét bútorok, alacsony belmagasság

Ha ezt választjuk, szűkös és zsúfolt lesz az összhatás. A természetes, világos színárnyalatok, az egyszerű, visszafogott kanapék és székek letisztultságot eredményeznek és növelik a teret.


Nem feltétlen kell lakberendezőt hívni az otthonunk átalakításához, elég, ha képesek vagyunk változtatni a földhöz ragadt gondolatainkon és új stílusirányzatok felé nyitni. A lényeg, hogy nekünk tetsszen, hogy a személyiségünket kifejezzük otthonunkban.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.