Tetőablak: fa vagy műanyag legyen inkább?

Forrás: KissTóth Plusz Kft. -
PR cikk
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Ha még bizonytalan vagy, milyen anyagból legyen a tetőablak: fa vagy műanyag tetőablak passzolna-e jobban a tetőtérbe, ez a cikk neked szól!
Forrás: KissTóth Plusz Kft.

Kétféle anyagból készülhet a tetőablak: fából vagy műanyagból. Hogy jobb-e egyik a másiknál, arra azt szoktam mondani, hogy inkább csak más. Mindkettőnek lehet előnye és hátránya, illetve van néhány hasonlóság és különbség köztük, amiket nem árt átfutni tetőtéri ablakcsere előtt.

Tetőablak: fa vagy műanyag legyen?

Nyilván lényeges szempont, hogy kinek mi tetszik, melyik a szimpatikusabb tetőablak: fa vagy műanyag. A fát sok megrendelőnk azért választja inkább, mert természetesebb hatást kelt, mások viszont úgy gondolják, jobban szellőzik a műanyagnál. De ez így, ebben a formában nem igaz.Ugyanis a fa tetőtéri ablakok le vannak lakkozva, gumitömítésekkel vannak ellátva. Így a szigetelésben ugyanazt tudják nyújtani, mint műanyag társaik.

Mennyibe kerül a tetőablak: fa vagy műanyag jön ki olcsóbban?

Az ár sokaknál fontos szempont akkor is, amikor tetőtéri ablakot kell választani. Ezért jó tudni, hogy nagy általánosságban a fa olcsóbb. A műanyag ablakok drágábbak szoktak lenni.

Fontos különbség a karbantartásban

Egy fontos különbséget szeretnék kiemelni, méghozzá a karbantartás terén. Ez pedig egyben a fa tetőablak egyik hátránya is: ezeket 4-6 évente újra kell lakkozni. Ezzel szemben a műanyag tetőablakot elég áttörölni néhány havonta egy bútorápolós puha ronggyal, hogy szép maradjon a felületük.

A műszaki karbantartást, vagyis a vasalatok, gumitömítések gondozását tekintve nincs különbség a két típus között.

Forrás: KissTóth Plusz Kft.
Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.