Nincs is jobb érzés, mint beletúrni a frissen mosott hajba. A mindennapos hajmosás egészségromboló hatásai mindenki számára ismertek, azt már kevesebben tudják, hogy azzal sem teszünk jót, ha túl ritkán mossuk meg hajkoronánkat. Nézzük milyen jelek árulkodnak arról, hogy gyakrabban kéne hajat mosnunk.
Mindennapi életünk során változatos szennyeződések tapadnak meg hajunkon - ezektől meg kell tisztítani a fejbőrt. Az hogy milyen gyakran érdemes beiktatunk a hajmosást, bőrtípus, életmód, egyéni preferencia, de még lakhely is befolyásolhatja.
Például aki belvárosban lakik, neki a gyakoribb hajmosás javasolt, ugyanis a szmog hajunk esküdt ellensége.
A fejre lapuló haj és zsíros hajtövek a ritka hajmosásra utaló első jelek. Ha nem távolítjuk el a fölös olajokat a fejbőrről a haj szálkás, elnehezült lesz. A soknapos haj az elhalt hámsejtekkel együtt kellemetlen szagot is áraszt, ami már környezetünk számára is kínos lesz.
Hajunk és bőrünk hidratálása érdekében a fejbőr folyamatosan termeli a faggyút; közben az elhalt hámsejtek is folyamatosan cserélődnek. Ha túl sokáig marad fenn a fölös faggyú és nem távolítjuk el időről időre a szennyeződéseket az elhalt hámsejtekkel együtt, akkor beindul a korpásodás.
Utóbbi a fertőzések, mikroorganizmusok elszaporodásának melegágya, eszményi életteret kínál a Malassezia nevű élesztőgombának is. Ez a faggyúval termelődő zsírokkal táplálkozik, mellékterméke pedig irritálhatja fejbőrt.
A felgyülemlett szennyeződések és a faggyú táptalajt biztosítanak a fertőzéseknek, ráadásul a szmog és az időjárás is megviselheti a fejbőrt, ami viszketéssel jár. Akár bőrbetegségek kialakulásához is vezethet, ha nem tisztítjuk meg időről időre a fejünket.
A hajformázók, szárazsamponok, valamint a levegőben szálló szmog megül a fejbőrön, hajszálakon, amitől hajunk felülete érdessé válik, elveszti fényét. Különösen a szárazsampon mattítja a hajat. Ha vissza szeretnéd kapni a hajkoronád régi csillogását, gyakoribb hajmosás javasolt mélytisztító samponnal, illetve alapos kondícionálás.
A hajmosás gyakorisága a haj élettartamára is kihat: ha nem mosunk elégszer hajat, az elhalt hámsejtek és faggyú felhalmozódik a fejbőrön, ami fertőzések és gombák elszaporodásához vezet. Ezek egyik jellemző tünete a hajhullás, de viszketés, irritációk is kísérik e nem túl kellemes állapotot.
Ha a felsoroltakból legalább 3 tünetet tapasztalsz magadon akkor érdemes újratervezned hajápolási rutinodat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.