Szex, dekadencia, csúcsok és bukások a régi Hollywoodban: 15 érdekesség a Babylon című új szuperprodukcióról

Brad Pitt Babylon (film) magazin
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Brad Pitt és Margot Robbie főszereplésével január 19-től látható a hazai mozikban a Babylon, ami kendőzetlen nyíltsággal mutatja be Hollywood egy meghatározó korszakát és az álomgyár által bekebelezett emberi sorsokat. Összegyűjtöttük, mi minden tudható a filmről.

1
A Babylon története arról az időszakról mesél, amikor a hangosfilm megjelenése mindent megváltoztatott Hollywoodban: a túlméretezett ambíciók és elképesztő különcségek krónikája több karakter emelkedését és bukását követi nyomon a féktelen dekadencia és züllöttség korszakában.

2
A fiatal rendező, Damien Chazelle még 2009-ben prezentálta először a film tervét egy producernek, de akkor nem mertek bizalmat szavazni neki egy ilyen méretű produkció élén, hiszen még pályakezdő volt. A producer viszont szerette az ötletében a történet és a zene összefonódását, ezért azt javasolta Chazelle-nek, hogy írjon egy musicalt. Ebből lett később a Kaliforniai álom (La La Land) című sikerfilmje.

3
Damien Chazelle egyszer már leforgatta ezt a filmet – a saját hátsó kertjében, a telefonjával, saját maga, a felesége és Diego Calva alakításával az összes szerepben. A világjárvány miatt ugyanis el kellett halasztani a film forgatását, a karantént pedig a rendező arra használta ki, hogy ilyen módon készüljön fel.

4
A film női főszerepét az eredeti tervek szerint ugyanúgy Emma Stone játszotta volna, ahogy a Kaliforniai álom esetében is. A pandémia miatti csúszás azonban lehetetlenné tette az időegyeztetést, ezért érkezett a helyére Margot Robbie.

5
A női főszereplő karakterét először arról a Clara Bow-ról mintázta meg Chazelle, aki az 1920-as, 1930-as évek Hollywoodjának nagy sztárja, az egyik első filmes szexszimbólum volt. Később azonban a forgatókönyv fejlesztésével és Robbie csatlakozásával inkább elment egy fiktívebb figura felé.

6
A Brad Pitt által játszott figura is valós személyen alapul: azon a John Gilberten, aki az MGM stúdió egyik legfőbb sztárja volt az 1920-as években, de a hangosfilm megjelenése kerékbe törte a karrierjét.

Forrás: Scott Garfield

7
John Gilbert sorsa korábban már egy másik híres filmet is ihletett: az Ének az esőben című musicalt.

8
Az első hírek szerint Tobey Maguire is a korszak egy híres alakját játszotta volna a filmben: magát Charlie Chaplint. Végül azonban egy másik, fiktív figurát, egy maffiózót játszott el.

9
Tobey Maguire egyben a film egyik producere is. Neki köszönhetően az egyik legjobb barátja, Leonardo DiCaprio és Brad Pitt együtt olvasták el először a Babylon forgatókönyvét – miközben az álomgyár egy másik legendás korszakáról szóló filmet, a Volt egyszer egy... Hollywoodot forgatták éppen.

10
A Babylonban egy híres filmrendező is feltűnik egy filmrendező szerepében: Spike Jonze (A John Malkovich-menet, Adaptáció, A nő) alakítja az Otto Von Strassberger nevű német direktort.

11
A filmben felbukkannak két híres régi alkotás képsorai is: A dzsesszénekes minden idők első hangos mozifilmje volt 1927-ben, az Ének az esőben pedig ugyanúgy a némafilm és hangosfilm közti váltás időszakáról mesélt, noha teljesen más módon.

12
A film elején a megjelenő Paramount stúdiólogó a korszaknak megfelelően a 1920-as évekbeli változatban látható.

13
A Babylon címet viszont csak a 32. percben írják ki a képre, köszönhetően az extra hosszú nyitánynak.

14
A Brad Pitt által játszott karakterről az hangzik el egy partiban, hogy Shawnee-ból származik. Brad Pitt maga is ennek az oklahomai városnak a szülötte.

15
A Babylon díszbemutatóját december 15-én tartották Los Angelesben. Az amerikai mozikba december 23-án került, a hazai vásznakon január 19-től látható.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.