Egy valós személy életét feldolgozó film alapja, hogy a főszereplőt játszó színészről elhiggyük, hogy valóban az, aminek látszik. A sztárok gyakran hónapokig készülnek egy-egy ilyen szerepre, megtanulják a valós személy furcsaságait, egyedi mozgását, gesztusait, hanghordozását. A színész mellett a sminkeseknek is nagy szerep jut, hiszen nekik kell elérniük, hogy egy színész pontosan úgy nézzen ki, mint a karakter, akit megformálnak. Íme 11 film, ahol a hasonlóság tökéletesre sikerült.
Ha nehezen ismerted fel Taron Egertont a Rocketman című filmben, ne aggódj, nem vagy egyedül ezzel. A színész, hogy megfelelően alakítsa Elton Johnt, a film sminkese szerint mindenre hajlandó volt, hogy teljesen megváltoztassa a külsejét. Benne volt a hajfestésben, ezen kívül pajeszokat növesztett, szemöldök piercinget és fogzománcot is kapott.
Salma Hayek a Frida című filmben csodálatos hitelességgel testesíti meg az ikonikus festőnőt. Hayek hasonlósága Kahlóval egyszerűen döbbenetes, minden részletre kitér, a jellegzetes egybenőtt szemöldöktől kezdve a vibráló ruhatárig. Kahlo viharos életébe lépve Hayek nemcsak a művésznő szenvedélyét jeleníti meg, hanem bebizonyítja páratlan tehetségét az összetett karakterek életre keltésében is.
Robert Downey Jr. Charlie Chaplin megformálása az 1992-es Chaplin című sikerfilmben a színész karrierjének meghatározó pillanat volt. Mindent megtett azért, hogy úgy nézzen ki, úgy mozogjon és úgy viselkedjen, mint Chaplin. A tökéletes hasonlóság érdekébe a színész megtanult a bal kezével hegedülni és teniszezni is. Valamint elsajátította Chaplin jellegzetes járásmódját és viselkedését. Az erőfeszítései pedig nem voltak hiábavalók, hiszen a szerepért Oscar-jelölést kapott.
Nicole Kidman állítólag napi három órát töltött a sminkszékben Az órák forgatása alatt, hogy úgy nézzen ki, mint Virginia Woolf. Átváltozásának legfőbb eleme egy orrprotézis volt, amely felismerhetetlenné tette Nicole-t. Olyannyira, hogy a mozilátogatók az egész filmet végignézték anélkül, hogy rájöttek volna, ki a híres főszereplő! Nicole élvezte a mű orrot, mondván: “Jó volt kimenni a lakókocsimból, úgy, hogy nem ismertek meg”.
Ashton Kutcher, hogy eljátssza Steve Jobsot a Jobs című filmben, még az Apple alapítójának étrendjét is átvette. Nem meglepő, hogy a színész teste is megváltozott, hogy így még jobban hasonlítson Jobsra. Ashton arcszőrzete azonban problémásnak bizonyult. A saját szakállát akarta használni, és egyszerűen a jelenetnek megfelelően változtatni a hosszát. Sajnos ez nem működött, mert a filmet nem időrendben forgatták. Végül Ashton kénytelen volt leborotválni a szakállát, és műszakállt viselni.
Audrey Tautou a Coco Before Chanel filmben lehetőséget kapott arra, hogy viselje Coco Chanel legikonikusabb ruháit, miközben a divattervezőt alakította. Audrey úgy érezte, hogy Coco androgün stílusa segített neki beleélni magát a karakterébe, mint nő, aki küzd azért, hogy komolyan vegyék egy olyan világban, amely a férfiaknak kedvez.
Austin Butler rendkívüli munkát beletett ebbe a szerepbe, hogy a Rock & Roll királyává váljon. Ami a fizikai átalakulást illeti – ahogy végigjárták Elvis életét, Butlernek egyre több és több protézist kellett viselnie az arccsontoktól kezdve, egészen a teljes testét beborító ruháig. Ami a híres hangot illeti, Butler fáradhatatlanul gyakorolt, hogy a hangját a néhai sztárhoz igazítsa. Olyannyira, hogy egy interjúban azt állította, hogy örökre megváltoztatta a hangját a sok énekléssel. A mesteri átalakulás igazán kiválóra sikerült, hiszen a film számos zenés jelenetében maga a színész énekelt.
A királynő szerepének eljátszása Helen Mirrennek azt a kitüntetést adta, hogy ő az egyetlen színésznő, aki valaha I. és II. Erzsébet királynőt is megformálta. Helen szerint könnyű volt a királynőhöz hasonlítania, mivel szerinte ugyanaz az alapértelmezett arckifejezésük: az enyhe homlokráncolás. Az alakítás tökéletesítése érdekében Mirren parókát és szemüveget viselt, és tanulmányozta II. Erzsébet királynő kifinomult stílusát. A színésznő olyan hihetetlen munkát végzett, hogy alakítását ötperces álló ovációval jutalmazta a közönség a Velencei Filmfesztiválon.
Eddie Redmayne különböző életkorban és különböző egészségi állapotban alakította Stephen Hawkingot A mindenség elmélete című filmben. Ez a sminkeseket is komoly kihívás elé állította: volt olyan jelenet, ahol elegendő volt csak némi smink, míg másokhoz a smink mellett protéziseket is kellett használni. Annak érdekében, hogy úgy tűnjön, mintha összezsugorodna, szándékosan túl nagy ruhákat adtak rá, és nagyobb kerekesszéket is használtak. Redmayne ALS betegekkel is töltött időt, hogy jobban megértse Stephen Hawking életét.
A gyönyörű Charlize Theront átváltoztatni a Monster Aileen Wuornosává nem volt egyszerű feladat. A színésznőnek 30 kilót kellett felszednie, amit úgy ért el, hogy teljesen felhagyott a testmozgással és bármit megevett, amit csak megkívánt. Charlize fizimiskáján a hollywoodi smink mesterek is sokat dolgoztak: átalakították a haját, műfogsort és kontaktlencsét kapott, valamint a bőrét is teljesen elmaszkírozták. Olyan remek munkát végeztek, hogy a színésznő a filmben szinte felismerhetetlen volt.
Rami Malek szinte megkülönböztethetetlen az igazi Freddie Mercurytól a Bohemian Rhapsody című filmben. Rami smink, paróka és orrprotézis segítségével alakult át Freddie-vé. A színésznek egy műfogsort is viselnie kellett, amit egy éven keresztül szinte minden este betett, hogy megszokja.
Ha még nem láttad a filmet, az előzetes alapján is csekkolhatod, hogy mennyire élethűen alakítja Rami Malek Freddie Mercuryt:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.