Csodás találmány ez a napsütés. Legutóbb például az derült ki róla, hogy a napozás és a napfény a hosszú élet titka. Most pedig az, hogy a napfürdőzés akár harmadával is növelheti a megtermékenyülés esélyét.
A nyaralás nemcsak arra lehet jó, hogy az ember lazítson és egészséges színre tegyen szert, hanem még a családalapításnak is kedvezhet, legalábbis ezt állítják a szakemberek. Úgy vélik, hogy a fogantatás előtti hónap időjárása számít a leginkább ebből a szempontból - tájékoztat a Huffingtonpost.

Dr. Frank Vandekerckhove Európa legnagyobb termékenységi konferenciáján mondta el, hogy nagyjából 6 000 nő mesterséges megtermékenyítési statisztikáját vette górcső alá, hogy összehasonlítsa azokat az időjárási körülményekkel.
A mesterséges megtermékenyítés dátumának időjárása nem gyakorolt hatást az eredményre, ám az egy hónappal azelőtti már igen. A magas hőmérséklet, a csapadékhiány és a napfény egytől egyig növelték a siker esélyét. A napfény hatása volt a legszembetűnőbb: akár 35 százalékkal is emelte a teherbe esés lehetőségét - hangzott el a European Society of Human Reproduction lisszaboni ülésén.
Dr. Vandekerckhove, a Genti Egyetem munkatársa szerint tehát a fogantatás előtt egy hónappal kell napfürdőzni a peteérés kedvéért.
Ez valószínűleg a megemelkedett D-vitamin szintnek tudható be, mely akkor termelődik a szervezetben, amikor napfény éri a bőrt, illetve annak, hogy befolyásolja a melatonin-háztartást, ami az alvás-ébrenlét ciklus szabályozása mellett a női hormonális ciklust is alakítja.

Noha a mostani eredmények mesterséges megtermékenyítésen átesett nőkre vonatkoznak, a szakember szerint minden okunk megvan feltételezni, hogy a napfény a természetes metódusra is hasonlóan hat.
"Napjainkban tehát, amikor egyre gyakrabban kell orvosi segítséget kérni a teherbe eséshez, a napfény egyszerű megoldást jelenthet" - tette hozzá Dr. Vandekerckhove. Azért ez így egy kicsit túl egyszer, nem?