A Városligeti-tó élővilága a keddről szerdára virradó éjjel teljesen kipusztult. Egyelőre csak találgatni lehet, mi okozhatta a sokkoló eseményt.
Rothadó halszag és többezer vízben lebegő döglött hal látványa fogadta szerda hajnalban a Városligetben sétálókat. A tó szélén helyenként vérfoltokat is lehetett látni.
A Főkert Zrt. munkatársai már reggel 7 órakor elkezdték a munkát, tucatszámra emelték ki a vízből az elpusztult halakat, majd óriási zsákokba pakolták, és elszállították őket. Annyi haltetem volt, hogy mire az egyik furgon hátulja megtelt, már fordulhatott vissza az újabb körre - írja a Metropol.

Egyelőre nem tudni, mi okozhatta a katasztrófát, bár többen is mérgezésre gyanakodnak, de egyelőre nincs bizonyíték. Emellett akár az is okozhat tömeges halpusztulást, ha a víz oxigénszintje egynegyedével csökken.
A katasztrófáról készült képeket itt tudod megnézni.
Az édesvízi halak "katasztrofális" fajpusztulásáról számolt be egy jelentés, amely szerint a világ 80 faja már kihalt, közülük 16 tavaly, egyetlen év alatt.