3 találmány, ami megváltoztatta az életünket

Forrás: Thinkstock -
szívószál görkorcsolya IBM
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Ahhoz, hogy a világunkban épp azok a dolgok vegyenek körül, amiket megtapasztalunk, valamikor valakinek ki kellett találnia azokat. 3 fontos és kevésbé fontos találmánynak épp a napokban van a születésnapja.

Rossznyelvek szerint a feltalálók valójában rendkívül lusta emberek, ezért szeretnék kényelmesebbé tenni az életet a találmányukkal. Január első napjaiban egészen biztosan nem henyéltek, hiszen 3-a és 9-e között olyan találmányok születtek, amelyek megváltoztatták az életünket. Másfelől viszont igaz, hogy január elejének három találmánya közül kettő tényleg munkát takarít meg - vagyis ha úgy vesszük, a henyélést segíti elő.

Forrás: Thinkstock

126 éve szabványosították a szívószálat

A találmány lényege

A korábbi változatok (leginkább a szalmaszál) feltételezi, hogy a közelben van szalma. Vagyis a városlakók nehezebben tudják beszerezni, így nem tölti be szerepét, a szórakozóhelyi kortyolgatást. Márpedig ez azért mégiscsak inkább városi vircsaft.

Mi lenne velünk nélküle?

Mivel a heverésző kényelemben elfogyasztott szénsavas italok szívószál nélkül többnyire kikezdik a fogainkat, több lenne a fogszuvasodás. És többször kenődne a pohár szélére a rúzsunk…

151 éve találták fel a görkorcsolyát

A találmány lényege

Többen kísérleteztek a kortársak közül, de csak nagyon nehezen találták meg a kényes egyensúlyt – vagyis azt, hogy a sportoló, aki a lábára erősítette, ne essen azonnal fenékre. A problémát az amerikai James Plimpton oldotta meg. A talp oldalára 2-2 kereket helyezett, és ezzel megalkotta a kétsoros görkorcsolyát.

Forrás: Thinkstock

Mi lenne velünk nélküle?

Mára nagyon jelentős sportággá fejlődött a görkori: számtalan stílusa létezik :a tánc-, az aerobik- és a street-korizás a legismertebbek ezek közül. Nélküle kétségkívül punnyadtabbak lennénk.

125 éve létezik az elektromágneses számlálószerkezet

A találmány lényege

Dr. Herman Hollerith szabadalmaztatott egy elektromágneses számlálószerkezetet, amely a lyukkártyás népszámlálás adatait segítette feldolgozni. A gyártásra céget alapított. A gyár a későbbiekben IBM néven vált ismertté.

Forrás: AFP/Odd Andersen

Mi lenne velünk nélküle?

Az IBM befolyásolja a világ pénzügyi folyamatait - benne vannak abban a 30-as részvénykosárban, amelyből a Dow Jones Ipari Átlagot számítják. És az informatikai cég nélkül más lenne a személyi számítógép (PC). És másképp játszanánk a PlayStation 3-mal, az Xbox 360-nal, a Wii-vel…

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.