Hosszú Katinka megint tarolt: A szingapúri aranykészletet is kifosztja

úszónő úszás Hosszú Katinka
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Öt arany- és egy ezüstérmet nyert Hosszú Katinka az úszók rövidpályás világkupa-sorozatának utolsó, szingapúri állomásán, a verseny nyitónapján.

A kilenc viadal alkotta vk-széria befejező versenyének szombati programjában a háromszoros olimpiai bajnok magyar úszó hat döntőben szerepelt, s mindenkit maga mögé utasított 200 méter gyorson (1:53.98 p), 50 méter háton (26.40 mp), 200 méter vegyesen (2:05.39), 200 méter háton (2:02.28) és 800 méter gyorson (8:21.09), míg 100 méter pillangón (56.20) másodikként csapott célba.

Bernek Péter két ezüstérmet szerzett, egyet 400 méter gyorson (3:40.45), egyet pedig 400 méter vegyesen (4:05.79). Jakabos Zsuzsanna is kétszer állhatott fel az eredményhirdetéskor a dobogóra: a második fokára a 200 méter gyors (1:55.17), a harmadikra pedig a 200 méter vegyes (2:07.86) döntőjét követően. Volt még egy ötödik helye is, 800 méter gyorson (8:34.49).

Gyurta Gergely negyedikként fejezte be a 400 méter vegyest (4:06.98), Verrasztó Evelyn pedig 200 méter gyorson végzett hatodikként (1:58.65).

A 2,178 millió dollár (614 millió forint) összdíjazású világkupa-sorozat vasárnap zárul Szingapúrban.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.