Beatrix hercegnő inkább elmenekül, mint hogy apjával, Andrással ünnepeljen

karácsony Andrew Mountbatten-Windsor karácsony 2025 Beatrix hercegnő Eugénia hercegnő
Feszültség és látványos bojkott: így telik az idei karácsony András herceg számára. Lánya, Beatrix hercegnő úgy döntött, külföldre utazik síelni, így sem a szüleivel, sem Sandringhamben nem ünnepel. A döntés hátterében nyilvánvalóan apja Jeffrey Epsteinhez fűződő kapcsolatai és az ezek nyomán újra fellángoló botrány áll.

Bár Beatrix hercegnő meghívást kapott testvérével, Eugéniával együtt a király sandringhami karácsonyára, és apja, András herceggel és anyja, Sarah Fergusonnal is várta, hogy a Royal Lodge-ban velük ünnepelje a karácsonyt, végül egy harmadik lehetőség mellett döntött. 

Beatrix hercegnő
Beatrix hercegnő sem Sandringhamben, sem a Royal Lodge-ben nem ünnepel. 
Forrás: Getty Images
  • Beatrix hercegnő nem tölti a karácsonyt édesapjával.
  • A hercegnő férjével és barátaival külföldre utazik síelni.
  • A döntés hátterében András herceg Epstein-ügye áll.
  • Beatrix Károly király sandringhami karácsonyi ünnepségén se vesz részt.
  • Eugénia még nem döntött, de valószínű Portugáliában marad. 

Beatrix hercegnő síelni megy, Eugénia valószínűleg Portugáliában ünnepel

A The Sun értesülései szerint a 37 éves Beatrix azért döntött a síelés mellett, hogy elkerülje a kínos helyzetet és a családi feszültségeket. A hercegnő férjével, Edoardo Mapelli Mozzival és barátaival tölti az ünnepeket külföldön. Húga, Eugénia hercegnő egyelőre nem hozott végleges döntést, bár a források szerint valószínű, hogy férjével, Jack Brooksbankkel ünnepel. Eugénia Portugáliában él családjával, és állítólag kevésbé viseli meg a kialakult helyzet, de azt fontolgatja, hogy az ünnepek alatt teljesen távol marad. Egy bennfentes András herceget Grincshez hasonlította, és megjegyezte, hogy az ünnepi hangulatnak végképp lőttek az Epstein-akták friss nyilvánosságra hozatala után. Források szerint a már amúgy is felújításra szoruló  Royal Lodge idén feltűnően dísztelen: nincsenek koszorúk a kapukon és karácsonyfa sem került a tetőre, ami sokak szerint arra utal, hogy ez  akarácsony komor hangulatban telik majd, mielőtt András herceg és Sarah Ferguson elhagynák az ingatlant.

Fotókkal üzent lányainak András

A Mirror beszámolója szerint Andrew Mountbatten-Windsor a napokban szándékosan a fotósok felé lovagolt Londonban. A lapnak nyilatkozó szakértők szerint a gesztus célja az lehetett, hogy mélabús képek készüljenek róla, és ezzel lelkiismeret-furdalást keltsen lányaiban. Judi James testbeszéd-szakértő és kommunikációs szakember szerint András viselkedése sok mindent elárult. „Összeszorított fogakkal, és előre szegezett tekintettel ült a lován, annak ellenére, hogy szakadt az eső. Átázott ruhában és leverten lovagolt, nem látszott rajta a lovaglás örömének szikrája sem. Ha nem szeretnéd, hogy a családtagjaid bűntudatot érezzenek miattad, akkor inkább vidáman integetsz nekik, és nem letörten lovagolsz a fotósok előtt” − nyilatkozta.

Beatrix és Eugénia a Buckingham-palotában ebédeltek

Mindeközben a héten Beatrix és Eugénia hercegnőt mosolyogva látták megérkezni a Buckingham-palotába, ahol III. Károly király hagyományos karácsonyi ebédjét tartották. A két nővér együtt utazott, és látszólag vidám hangulatban csatlakoztak a királyi család többi tagjához, köztük a walesi herceghez és hercegnőhöz, valamint gyermekeikhez, György herceghez, Sarolta hercegnőhöz és Lajos herceghez.

Beatrice hercegnő és Eugénia hercegnő részt vesznek a III. Károly király által rendezett karácsonyi ebéden
Beatrix és Eugénia hercegnőt mosolyogva látták megérkezni a Buckingham-palotába.
Forrás: Getty Images Europe

Ezek a cikkek is érdekelhetnek: 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.