Ez történt valójában A megfigyelő által híressé lett 657 Boulevard alatt: 13 tény a Broaddus családról

igaz történet A megfigyelő 657 Boulevard sorozat Netflix magazin
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Jelenleg a Netlix egyik legfelkapottabb sorozata A megfigyelő. A történet önmagában is eléggé morbid, a szereplők pedig zseniálisan hozzák, amit kell, ám attól, hogy a sorozat alapját igaz történet szolgáltatta, még inkább érdemes odafigyelni rá. Utánajártunk, mi történt valójában a Broaddus családdal, és mi igaz abból, amit a Netflix minisorozatba sűrített.

A megfigyelő című thrillerben nincs erőszak, mégis szinte az első pillanattól az utolsóig nyomasztó. Van a sorozatban egy megmagyarázhatatlan feszültség, ami újra és újra leültet a tévé elé, akkor is, ha előtte úgy döntöttél, hogy az adott rész után tényleg elmosogatsz...

Engem a sztori már az első 10 másodpercben magával rántott, és az a bizonyos „Based on a true story" felirat elkezdte izgatni a fantáziámat, mellesleg a szereposztás is tökéletesnek bizonyult.

Bár a sorozat fikciós elemeket is tartalmaz, a történet megtörtént eseményeken alapul. Nyolc éve foglalkoztatja a nyomozókat a Broaddus család (a sorozatban Brannockék) sztorija, amivel először a The Cut foglalkozott bővebben.

Derek és Maria Broaddus álomotthona egy pillanat alatt vált rémálommá

Derek és Maria Broaddus 2014 nyarán vásároltak egy gyönyörű, hat hálószobás házat a westfieldi Boulevardon, mintegy 1, 35 millió dollárért. Az édesanya, Maria ezen a környéken nőtt fel, Derek pedig olyan pozícióba került a munkahelyén, hogy megengedhették maguknak a drága házat. Így kerültek Broadussék a Boulevard 657-be.

A 657-es számú ház a westfield-i Boulevard-on Streed View Forrás: Street View

A család már az adás-vételi papírok aláírása után kapott egy sejtelmes levelet, amit „A megfigyelő" küldött. Az első levélben ez állt:

„A 657 Boulevard már évtizedek óta a családom szívügye, és 110. születésnapjához közeledve engem bíztak meg, hogy figyeljem és várjam a második eljövetelét. Nagyapám az 1920-as években, apám pedig a hatvanas években figyelte a házat. Eljött az én időm. Ismeri a ház történetét? Tudja, mi rejlik a 657 Boulevard falai között? Miért van itt? Rá fogok jönni (...)

A padláson alszanak? Vagy mind a második emeleten fognak aludni? Kinek van utcára néző hálószobája? Tudni fogom, amint beköltöznek (...)"

Később arról is írt, hogy a gyerekek helyében nem játszana a pincében, mivel messze van a ház többi részétől, akárcsak a padlás, ahol akkor sem hallja őket senki, ha sikoltoznak.
Ez után még több levél érkezett a Megfigyelőtől, ezért a család először a rendőrséghez fordult, majd magánnyomozót fogadott: mindenáron meg akarták tudni, ki áll a titokzatos, hátborzongató levelek mögött.

A Megfigyelő nem fenyegetett gyilkossággal, de kitért arra, mennyire boldog amiatt, hogy „fiatal vért" hoztak magukkal, célozva a gyerekekre, ami önmagában is elég rémisztő. No meg persze megígérte, hogy a jövőben is rajtuk tartja a szemét...

Lássuk, mi igaz abból, ami a Netflix minisorozatában látható, és mi történt valójában a Broaddus családdal.

  1. A fenyegető levelek után a család kényelmetlenül érezte magát, így, miután eladták előző házukat, Maria szüleihez költöztek, és A megfigyelő jelenléte miatt SOHA nem éltek a 657 Boulevardban, ennek ellenére fizették a jelzálog-és ingatlanadót.
  2. A Broaddus család mentális egészsége ráment a titokzatos figyelőre, a feleség állandóan rettegett, a férj pedig a ház megszállottjává vált, és mindenáron ki akarta deríteni, ki áll a történések mögött.
  3. Akárcsak a sorozatban, a valóságban is több gyanúsított felmerült (köztük a szomszédok is), de ők hamar tisztázták magukat. A hatóság a házaspárt is megvádolta azzal, hogy a leveleket valójában ők írják, hogy megszabaduljanak a háztól, amit meggondolatlanul vásároltak.
  4. A helyiek nem szívlelték Broaddusékat, ugyanis a körülöttük lévő felhajtással lerombolták a „biztonságos kisváros" képét.
  5. A történetben megjelenő John Griff (a valóságban John List) is valós személy, ám nem köthető a házhoz. A férfi az 1970-es évek elején hidegvérrel meggyilkolta három gyermekét, a feleségét és az anyját az otthonukban, ám soha nem élt a Boulevard 657-ben.
  6. A valóságban a korábbi lakók sem kaptak leveleket: a Woodward család, akiktől Broaddusék a házat vették, egyetlen levélre emlékeztek csak vissza, amelyet akkor kaptak, amikor kiköltöztek.
  7. A sorozatban megjelenő leskelődő öreg párt valós személyek ihlették. A család mögötti házban élő szomszédok székeikkel valóban a 657 Boulevard felé néztek, és folyton őket pásztázták, erről egy, a háznál dolgozó festő is beszámolt.
  8. Dean gyerekvérivós sztorija tisztán fikciónak tűnik, ugyanis sem a Broaddus család, sem más korábbi lakó nem volt tanúja ehhez hasonló morbid jelenetnek. Valószínűleg az ihlet onnan jön, hogy a Megfigyelő sokszor "fiatal vérnek" nevezte a gyerekeket.
  9. Westfield közzösége a valóságban sem szívlelte Broaddusékat, sőt, még azt is megakadályozták, hogy eladják a telket, és a jelenlegi ház helyett két kisebbet építsenek. Végül három évvel az első vásárlás után Broaddusék találtak egy családot, akinek bérbe adták a házat, majd két évvel ezután végül eladták az otthont, körülbelül 959 000 dollárért, elbukva ezzel mintegy 400 ezer dollárt.
  10. A családfő, Derek a mai napig aktív a Twitteren, és rendszeresen közzéteszi a frissítéseket a 657 Boulevard-ügyről. Az eset után a család úgy döntött, hogy Westfieldben marad, és egy másik házban kezdtek új életet.
  11. 2018-ban a család megállapodott a Netflixszel, és bár a Deadline információi szerint hét számjegyű megállapodás volt, a The Cut úgy tudja, a Netflixtől kapott pénz még a ház veszteségeit sem fedezte.

    Broaddus-szék azt kérték, hogy a sorozat készítői ne használják a nevüket, és hogy a képernyőn szereplő család a lehető legkevésbé hasonlítson az övékhez

    Állítólag a családtagok azóta is csak a trailert látták, és már az előzetes megtekintése is elég stresszes volt, így nem tervezik, hogy megnézik a sorozatot.

  12. A sorozatban látható ház New York államban, Rye-ben található, míg a valódi otthon a Westfieldben. Tehát, bár a sorozat megtartotta az eredeti címet és a helyszínt, a sorozatot egy sokkal nagyobb és drágább otthonban forgatták le.
  13. A család titokzatos ügye azóta is lezáratlan maradt, a ház következő lakói már csak egyetlen levelet kaptak, és bár az fenyegetőbb stílusban íródott, mint a korábbiak, azóta is csendes a 657 Boulevard.

Nyitókép: Shutterstock

Te láttad már A megfigyelő című sorozatot?

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.