Így lassítsd a kézfejed öregedését - Ne csak az arcodra fordíts figyelmet!

Forrás: Dreamstime -
ösztrogén öregedés menopauza kézfej
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Az arcunk mellett a kézfejünk is sokat elárul a korunkról, de míg az arcápolással napi szinten foglalkozunk, a kézre sajnos általában nem sok időt szánunk. Pedig a kezünk is rengeteg külső hatásnak van kitéve, ugyanúgy megjelenhetnek rajta ráncok, foltok és idővel a bőre is öregszik, megereszkedik. A kézfej finom, puha bőrére érdemes tudatosan odafigyelni, de akkor sem elkeseredni, ha már elindult az öregedési folyamat, sok mindent tehetünk még ilyenkor is. 

A kézfejünket borító bőr nagyon vékony, így könnyebben kiszárad, és a ráncok, foltok is korán megjelenhetnek rajta. Az idő előrehaladtával folyamatosan veszít nedvességtartalmából, valamint rugalmasságából, ennek pedig látható jelei lesznek.

Tévesen azt hihetjük, hogy a kézápolásra kizárólag télen van szükség, de ez nem igaz, a kezünk az év egészében komoly külső és belső hatásoknak van kitéve: a UV-sugárzás is a bőr öregedését idézi elő, ráncosodást és a májfoltok kialakulását okozva, de állhatnak a háttérben genetikai és hormonális okok is, esetleg vitaminhiány. Az sem mindegy, hogy milyen kozmetikumokat használunk, kesztyűben vagy anélkül alkalmazzuk-e a tisztítószereket, vagy mennyi folyadékot fogyasztunk egy nap - mondta el dr. Széchenyi Kornél, esztétikai orvos.

Forrás: Dreamstime

„A bőr állapotát többek közt a kollagén-tartalma határozza meg, melynek a kötőszövetek kialakításában, a bőr rugalmasságának megőrzésében és a nedvesség felszívásában van komoly szerepe. Bőrünk a kollagén és az elasztikus rostok megfogyatkozása miatt fokozatosan elvékonyodik és a rugalmassága is csökken, miközben a hialuronsav mennyiségének csökkenése miatt egyre szárazabb lesz, és jól láthatóvá válnak a ráncok. A menopauza alatt azonban csökken az ösztrogén mennyisége, ez pedig a bőr szerkezetében szintén változásokhoz vezet. A bőr alatti zsírszövet vékonyodik, a kötőszövet veszít rostos szerkezetéből, és a vizet sem képes ugyanúgy megtartani" - tette hozzá a szakember.

A külső hatások is felelősek a bőr változásáért: a kézfej ki van téve az UV- sugárzásnak; a dohányzás érkárosító hatása először a periférikus érrendszeren jelentkezik, így a kéz hajszálereiben is romlik a keringés, ami miatt könnyebben alakulnak ki foltok, bevérzések, de az alkohol vagy az egészségtelen életmód is hozzájárulnak a bőr korai öregedéséhez.

A kezekre nem csak a hideg, téli időszakban, de a többi évszakban is érdemes időt szánni: a rendszeres hidratálás sokat segíthet, és ma már különféle olajak és anti-aging készítmények is kaphatók kifejezetten a kezek ápolására, de szakember is segíthet.

„Többféle megoldás létezik a kéz bőrének megfiatalítására, úgy mint a kézfej lézeres fiatalítása, a Drakula-kezelés vagy a hialuronsavas töltés. A Drakula- terápia során a sebgyógyulás folyamatára bízzuk a feladatot: a vérben lévő vérlemezkékből olyan anyagok szabadulnak fel, melyek beindítják a sejtosztódást, fokozzák a kollagén és elasztin termelődését, a fiatal kötőszöveti sejtek sebbe áramlását, új kötőszövet és hámszövet képződését" – magyarázza az orvos.

Tünetkereső

Nézd meg, milyen betegségre utalhatnak a tüneteid! Az alkalmazás segítségével megtudhatod, hogy milyen egészségügyi problémára utalhatnak a panaszaid. A tünetkereső eléréséhez kattints IDE!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.