Mindenki róla beszélt: 8 és fél hónapos terhesen vett részt a futóversenyen egy nő

ártalom veszély edzettség terhesség futás kismama
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Alysia Montano is teljesítette a 800 méteres távot egy amerikai versenyen. A dolog érdekessége, hogy várandós, a 34. hétben van. Sokan kiakadtak rajta.

Így mozogj a terhesség alatt - szuper tippekért kattints IDE!

A 28 éves Alysia Montano lételeme a futás, ötször volt hazájában országos bajnok. Terhessége alatt sem állt le az edzéssel és semmi baja nem volt. A minap részt vett egy 800 méteres versenyen, pedig már a 34. hétben van. Hatalmas pocakjával nyilván nem élete legjobbját futotta, végül utolsóként ért a célba.

Forrás: AFP/Ezra Shaw

A verseny után azonban mindenki róla beszélt. Ahogy lenni szokott, megoszlottak a vélemények: sokan hevesen támadták és azt mondták, ezzel árthatott a babának, míg mások szerint a profi sportoló szervezete hozzászokott ehhez, a terhesség pedig amúgy sem betegség.

Forrás: AFP/Andy Lyons

Orvosa is az utóbbi tábort erősítette, így végül az ő tanácsára vállalta be a versenyt is. Szerinted jó ötlet volt?

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.