Így kezeld a condylomát!

HPV bőrgyógyász betegség nőgyógyászat condyloma Life.hu szakértő Dr. Kaszab Csilla szakértő
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Dr. Kaszab Csilla, a Life.hu bőr- és nemigyógyász szakértője segített olvasónknak, aki súlyos condylomás megbetegedésben szenved. Ha neked is ehhez hasonló tüneteid vannak, íme a szakértői tanácsok a gyógyuláshoz.

Kérdezz a Life.hu szakértőitől! Tedd fel kérdésed a szakerto@life.hu címen! Ne felejtsd el megírni, hogy a Life.hu melyik szakértőjétől szeretnél választ kapni.


"Tisztelt Szakértő!

Nekem condylomás panaszom van. A tünetek a nemi szervemen is jelentkeznek. Valamilyen természetes gyógymód vagy készítmény érdekelne, mert nagyon meg szeretnék szabadulni ettől a kellemetlen dologtól. Tudnál nekem ebben segíteni?

Köszönettel,
Fanni"

Forrás: Thinkstock
Forrás: Thinkstock

Kedves Kérdező!

A condylomák, vagyis a nemi régióban jelentkező vírusos szemölcsök humán papillomavírusok (HPV) okozta fertőzések. Becslések szerint a harmadik leggyakoribb szexuális úton terjedő betegség. Több száz típusa ismert, vannak olyan HPV-vírusok, amelyek daganatot okozhatnak (magas kockázatú), illetve olyanok, amelyek szemölcsöket (alacsony kockázatú). A magas kockázatú HPV-vírusok szerepet játszanak a méhnyakrák és a péniszdaganat kialakításában. Ezért is fontos a tipizálás, amikor hámkaparék segítségével megállapítjuk, hogy valaki milyen HPV-vírus-hordozó, mert sajnos leggyakrabban teljesen tünetmentes hordozók terjesztik a vírusokat.

A condylomák általában szubjektív panaszt nem okozó, nemi szerveken bárhol megjelenő, szemölcsös felszínű növedékek. Fontos hamar kezelni, mert a meglévő szemölcsök nagyon könnyen átadhatók a partnernek is, ill. saját magát is folyamatosan fertőzi a páciens.
Természetes, "otthoni" gyógymódja nincs. Fontos a vírusokban gazdag szemölcsöket elpusztítani, roncsolni, hogy ne fertőzzenek tovább. A szemölcsök kiterjedésétől, elhelyezkedésétől, vastagságától függ, milyen kezelés hoz leghamarabb eredményt. Ezt az orvos állapítja meg. Ezek alapján a terápia lehet vényköteles ecsetelés, fagyasztás, kauterizáció, lézeres kezelés vagy immunmodulálás. A kezelések során keletkezik egy kis hámhiány, de az újonnan képződő bőr már egészséges. Szerencsére már létezik HPV elleni oltás is, ami nemcsak a gyógyulásban, hanem a megelőzésben is segít.

Nem lehet elégszer hangsúlyozni az óvszerhasználat fontosságát a nemi betegségek megelőzésénél. Jelen esetben azonban az óvszer sem nyújt 100%-os védelmet, amennyiben a fertőzés nem lefedhető felületen lokalizálódik, pl. a szeméremdombon.

Üdvözlettel,

Dr. Kaszab Csilla
bőr- és nemigyógyász, kozmetológus szakorvos

Forrás: [origo]
Forrás: [origo]
Kövesd a Life.hu-t a Facebookon is!


Cikkek, információk, nyereményjátékok, szavazások, horoszkópok és galériák. Kövesd a Life.hu-t a Facebook-on is, ha nem akarsz lemaradni semmiről!


IRÁNY A FACEBOOK ÉS A LIFE.HU OLDAL!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.