Erkölcsileg kifogásolható egyes egészségügyi dolgozók vakcinaellenessége a szerb járványügyi szakértő szerint

Forrás: NurPhoto via AFP/Celestino Arce/NurPhoto/Celestino Arce -
Szerbia járvány koronavírus
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Etikailag és erkölcsileg is kifogásolható, hogy egyes egészségügyi dolgozók nem akarják beoltatni magukat a koronavírus ellen - jelentette ki Predrag Kon, Szerbia legismertebb járványügyi szakértője a Dnevnik című újvidéki napilap pénteki beszámolója szerint.

A szakember szerint nincs rendben, hogy a nem beoltott egészségügyi dolgozók a betegeket veszélyeztetik, hiszen lehetséges hordozókként akár meg is fertőzhetik azokat, akik gyógyítására felesküdtek.Közölte, egyelőre nem teszik kötelezővé a koronavírus elleni vakcinát, de mindenkinek ajánlják, hogy oltassa be magát.

Védőfelszerelésben dolgozó egészségügyi szakemberek egy kijevi kórházban 2021. május 21-én. Forrás: NurPhoto via AFP/Celestino Arce/NurPhoto/Celestino Arce

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában péntekre 292-vel 721 267-re, Koszovóban 58-cal 108 203-ra, Észak-Macedóniában 54-gyel 156 213-ra, Montenegróban 146-tal 101 642-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 44-gyel 205 570-re növekedett.

A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában kettővel 7110, Montenegróban pedig szintén kettővel 1629-re növekedett. A térség többi országában nem volt halálos áldozata a kórnak az elmúlt napon, így a halottak száma Koszovóban 2267, Észak-Macedóniában 5490, Bosznia-Hercegovinában pedig 9728 maradt.

Forrás: MTI

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.