Tönkre teszed a hajadat, ha mindennap copfba fogod: elmondjuk, miért

Haj hajápolás hosszú haj
Shutterstock/PeopleImages.com - Yuri A - PeopleImages.com - Yuri A
hajgumi töredezett haj ápolás
Ha hosszú hajad van, megértjük, hogy szereted szoros copfba összekötni, de fontos tudnod, hogy hosszútávon milyen következményekkel járhat. A haj tönkretétele egyszerűbb, mint hinnéd, de egy kis odafigyeléssel könnyen megelőzheted a bajt.

A hajviselet nem csak esztétikai kérdés, hanem egészségügyi is. Az egyik leggyakoribb frizura, a copf. Praktikus és elegáns megoldásnak tűnik, de ha nem vigyázunk, komoly károkat okozhatunk vele. Az alábbiakban bemutatjuk, miért érdemes odafigyelni arra, hogyan és milyen gyakran hordjuk összefogva a hajunkat.

haj
A haj ápoltsága néhány apróságon múlik
Forrás: Shutterstock/Copyright (c) 2023 Pixel-Shot/Shutterstock.  No use without permission.

1. Hajhullás és ritkulás

A túl szoros copf feszíti a hajgyökereket, és a fej hátsó része felé tolódik, amely idővel hajhulláshoz vezethet. A folyamatos húzás és feszülés miatt a hajhagymák sérülhetnek.

2. Törékeny hajszálak

A szoros viselet megtöri a hajszálakat, különösen, ha gumival, vagy ha nem megfelelő anyaggal kötöd össze. A törött hajszálak végei töredezettek és elvékonyodottak lesznek, ami rendezetlen és egészségtelen megjelenést eredményez. TIPP: használj bársonyból készült, puha hajgumit, vagy rugós, spirálos gumit, mert ezek lazábban fogják át a frizurádat.

3. Irritáció a fejbőrön

A feszes copf viselése a fejbőr irritációját okozhatja. Az érzékeny bőrön kis pattanások, vörös foltok és viszketés jelentkezhet, amely hosszú távon kellemetlen és fájdalmas lehet. Ne feledd, a fejbőrödnek is szüksége van egy kis szünetre, hogy lélegezni tudjon!

4. Fejfájás

Sokan nem is gondolnák, de a szoros hajviselet akár fejfájást is okozhat. Ugyanis a fejbőrre és a hajszálakra gyakorolt állandó nyomás miatt az agyi vérkeringés is felborul, amely fejgörcsöt eredményezhet. 

5. Kócok

Ha állandóan feszesen van felkötve a hajad, akkor a hajszálak egymáshoz dörzsölődnek, és könnyebben összekuszálódnak. A haj kibontásakor, az eltört, megviselt szálakat nehezebb kibontani, aminek hatására további kócok keletkeznek.

Hogyan védd meg a hajad a károsodástól?

Haj hajápolás hosszú haj

Forrás: Shutterstock/Copyright (c) 2024 New Africa/

1. Lazább frizurák választása
Válassz kevésbé feszítő frizurákat. A laza fonatok vagy a hajpántok kíméletesebbek a hajszálakhoz és a fejbőrhöz, de egy lezserebb konty is jó alternatíva lehet. 

2. Puha hajkiegészítők használata
Használj puha, anyaggal bevont hajgumit vagy selyem kiegészítőket, amelyek kevésbé károsítják a hajat. Ezek kevésbé húzzák meg a hajszálakat és csökkentik a törés kockázatát.

3. Változatos hajviselet
Ne viseld mindennap ugyanúgy. Légy változatos,, hogy a hajad és a fejbőröd is pihenhessen. Próbálj ki különböző hajviseleteket, amelyek nem feszítik meg a hajgyökereket.

4. Rendszeres hajápolás
Ápold rendszeresen a hajadat. A hidratáló samponok és balzsamok, valamint a heti hajpakolások segítenek megőrizni a haj egészségét és erősségét. Hajmosás után mindig használj valamilyen hajolajat.

5. Időszakos pihenés
Adj időt a hajadnak és a fejbőrödnek, hogy regenerálódjon. Néhány naponta engedd ki a hajadat, hogy levegőhöz jusson és ne legyen állandóan feszítésnek kitéve.

+1.: Fejmasszázs: Időnként kényeztesd magad egy gyengéd fejbőrmasszázzsal. Ez serkenti a vérkeringést, növeszti a hajat, ráadásul irtó kellemes is.

A copf praktikus és szép hajviselet, de fontos, hogy figyeljünk a hajunk egészségére is. Tartsuk szem előtt a fentieket, hogy elkerüljük a károsodásokat, és megőrizzük frizuránk természetes szépségét.

További hajápolós tippekért pedig nézd meg ezt a videót:

 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.