Óriási siker: Milák Kristóf világcsúccsal aranyérmes 200 méter pillangón

Forrás: MTI/Illyés Tibor -
úszás Milák Kristóf vizes vb pillangó
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Milák Kristóf kedden, címét megvédve, világcsúccsal nyert aranyérmet  a 200 méteres pillangóúszásban a budapesti vizes világbajnokságon.

A 22 éves magyar versenyző, a szám olimpiai bajnoka, világcsúcstartója és Európa-bajnoka 2019-es kvangdzsui rekordját (1:50.73) megjavítva, 1:50.34 perces idővel ért a célba. A szám másik magyar versenyzője, Kenderesi Tamás 1:55.20-szal a hatodik lett.

Milák világcsúccsal lett aranyérmes a vizes vb-n. Forrás: MTI/Illyés Tibor

A hazai rendezésű viadalon a magyar küldöttség első dobogós helyezését szállító Milák a magyar úszósport történetének 33. nagymedencés világbajnoki aranyát szerezte.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.