A meteorológiai szolgálat figyelmeztetést adott ki csütörtökre, amely az egész országot érinti. Durva időjárás vár mindenkire.

Forrás: Shutterstock
Ilyen időjárásra számíthatunk csütörtök estig
Most mg kitartóan esik, de délnyugat, nyugat felől tovább szakadozik, csökken a felhőzet, a csapadékzóna északkeletre húzódik, délutánra azonban onnan is elvonul. Ezután napsütéses időre számíthatunk, ám gomolyfelhő-képződés, majd záporok, zivatarok alakulnak ki, amelyeket erős, több helyen viharos széllökések kísérnek. A délnyugati szél késő délutántól gyengül, a hőmérséklet csúcsértéke 16 és 22 fok között alakul, de északterületeken élőknek hűvösebbre kell készülni. Késő estére 5 és 13 fok közé csökken a levegő hőmérséklete.
Zivatarok elsősorban keleten, északkeleten alakulhatnak ki, ezeken a területeken egy-egy intenzívebb zivatar is előfordulhat, esővel, jégesővel, viharos 70-80 km/órás szél kíséretében.
A Dunántúlon és a középső országrészben viharos 60-70 km/órás széllökésekre kell számítani az ott élőknek, és a nap folyamán időnként a keleti területeken élőknek is. Estére fokozatosan enyhül a légmozgás.


