5 momentum, ami örökre megváltoztatta a nők életét

A történelem dúslakodik olyan bátor, okos és elszánt nőkben, akik rengeteget tettek azért, hogy társadalmunk olyanná váljon, amilyen ma és akik fontos eseményekhez segítették hozzá a világot.
1894 decemberében Dél-Ausztrália parlamentje alkotmánymódosítást fogadott el, amely a nőknek szavazati és parlamenti választási jogot biztosított. A törvényjavaslat akkor vált hivatalossá, amikor Viktória királynő 1895-ben aláírta azt.
A nők állítólag egy évtizeden át küzdöttek azért, hogy ez a történelmi esemény megtörténjen, ami aztán további jogokat is biztosított számukra.
1941 végén, amikor az Egyesült Államok belevetette magát a második világháborúba, sürgetően szükség volt több katonára.
A nőket, akik már ápolóként dolgoztak, hivatalosan a Női Hadsereg Kiegészítő Hadtestén keresztül toborozták.
1943-ban a Kongresszus kihagyta a „kisegítő” jelzőt a névből, biztosítva ezzel, hogy a nem harcoló nők egyenlő előnyöket élvezzenek, de csak 1978-ban integrálódtak férfiak és nők ugyanabba a katonai egységbe több évnyi elszakadás után.
John F. Kennedy volt elnök támogatta az 1938-as Fair Labour Standards Act módosítását annak érdekében, hogy a nők ugyanazt a bért kaphassák, mint azok a férfiak, akik azonos munkát végeznek.
Ez a cselekmény a nemi alapú bérdiszkrimináció megállítását célozta és egy hatalmas mérföldkő volt még annak ellenére is, hogy a nőket ma még mindig nem teljesen egyenlő bánásmódban kezelik a munkahelyeken.
Egészen az 1970-es évek elejéig, ha egy rokon az Egyesült Államokban meghalt, a hagyaték kezelését automatikusan a legközelebbi férfi rokon kapta, ez pedig nyilvánvalóan komoly családi súrlódásokat okozott.
A Reed kontra Reed ügyben a Legfelsőbb Bíróság kimondta, hogy a törvény sérti a 14. módosítás egyenlő védelmi záradékát, így végül az módosításra került.
Az új házassági törvény jogokat biztosított a nőknek a törvényes házassági szerződés során: a nőknek 18 évesnek, vagy idősebbnek kell lenniük a házasságkötéshez, mindkét félnek bele kell egyeznie, és a bíróságok elutasíthatják a hátsó szándékkal (például embercsempészet) köttetni kívánó frigyeket.
Az új törvény értelmében a válási eljárások elkezdték figyelembe venni a nők házassági szokásaikkal kapcsolatos jogait , beleértve a gyermekfelügyeletet és a vagyonmegosztást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.