Botrány a királyi családban: lovásztól született eltitkolt gyereke II. Erzsébet húgának?

Évezredekig királyok és uralkodók vezették az országokat, hatalmuk, vagyonuk pedig számos összeesküvés-elmélethez vezetett. Ezek jó részét antimonarchisták terjesztik, a legtöbbről pedig már be is bizonyosodott, hogy sületlenség. Azonban jó pár azuralkodócsaládokat érintő konteó esetén a cáfolat még várat magára – Ezekből szedtünk össze ötöt.
Hasfelmetsző Jack kilétéről számos teória és összeesküvés-elmélet látott már napvilágot, melynek egyik alanya a brit királyi család. Egy, a királyi család orvosának lányát ismerő medikus terjesztette a pletykát, hogy az egyik királyi családtag szifiliszt kapott egy külföldi kurtizántól, aki a részletek alapján Albert Viktor herceg, a brit trón várományosa lehetett.
Az összeesküvés-elmélet szerint a herceg agya megbomlott a betegségben és bosszúból prostituáltakat gyilkolt.
Egészen friss konteó, egyenesen Monacóból: Charlene monacói hercegné egyes összeesküvés-elméletek szerint inkább fogoly, mint uralkodónő. Az Albert herceggel tartott 2013-as esküvőjük környékén röppentek fel pletykák sikertelen szökési kísérletéről, a fórumokon pedig azóta is gyártják az újabb elméleteket a hercegné fogvatartásáról, a hercegi pár azonban minden felületen tagadja a híreszteléseket.
Amikor I. Vilma holland királynő 1890-ben trónra lépett egy monarchiaellenes szocialista lap híreket kezdett terjeszteni arról, hogy a királynő apja valójában nem II. Vilmos, hanem anyja bizalmasa, bizonyos Sebastiaan Mattheus Sigismund de Ranitz volt. Ha beigazolódna, az aláásná a holland királyi család legitimitását.
A lap kiadóit anno felségárulás vádjával perbe fogták, de a mai napig népszerű elmélet a holland republikánus körökben.
II. Erzsébet húga, Margit hercegnő tiltott szerelmi viszonyba került Peter Townsenddel, a királyi udvar lovászával. Az tényként kezelendő, hogy frigyüket a palota lehetetlenítette el, az viszont az összeesküvés-elméletek körét szélesíti, miszerint a párnak 1955-ben egy közös gyermeke született, akit egy kenyai család nevelt fel, távol a médiától. Noha számos ponton lyukas a történet – például 1953 után két évig nem is találkozott a pár – nem egy felnőtt állította, hogy ő a hercegnő eltitkolt fia.
Svédország egykori miniszterelnöke, Olof Palme hivatali ciklusa alatt radikálisan csökkentette a svéd király és családja hatalmát, még a trónöröklési rendet is visszamenőleg megváltoztatta, teljesen háttérbe szorítva az uralkodót. 1986-os gyilkossága után a mai napig nem tiszta gyilkosa kiléte, ám egy elrugaszkodott összeesküvés-elmélet szerint a svéd királyi család állhat a merénylet mögött.
Talán a királyi bosszú magyarázza a csekély rendőri akciót?
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.