A legfrissebb hírek szerint Vilmos herceg azt tervezi, hogy amint trónra lép, megfosztja testvérét, Harry herceget és Meghan Markle-t királyi címeiktől. Erre a döntésre azért van szükség, hogy elkerülje a botrányokat, amelyek az utóbbi években sorra kísérték a házaspárt.

Forrás: Getty Images
Vilmos herceg uralkodása nagy változásokat hozhat
A palota már korábban sem habozott hasonló lépést megtenni: András yorki herceget és egykori feleségét, Sarah Fergusont a Jeffrey Epstein-botrány nyomán fosztották meg királyi státuszuktól. Andrew Lownie királyi életrajzíró szerint ez a precedens jól mutatja, mi várhat Harryre és Meghanra is Vilmos uralkodása alatt – írja a Radar Online. Az Entitled:The Rise and Fall of the House of York című könyv szerzője szerint Vilmos, akárcsak apja, III. Károly király, a monarchia egyszerűsítésén dolgozik majd, amikor trónra kerül. Ebbe pedig beleillik például az is, hgy Harry és Meghan királyi címeiket elvegye.
„Vilmos tovább fogja szűkíteni a monarchia körét” – magyarázta Lownie. „A nem dolgozó királyi családtagok, mint Harry és Meghan, egyszerűen felesleges terhet jelentenek, és a címek elvétele hatékony módja annak, hogy elkerüljék a jövőbeni kellemetlenségeket.” Lownie szerint Beatrix és Eugénia hercegnő címei kevésbé vannak veszéylben, mivel mindketten hűségesen támogatták a királyi családot, ellentétben Harryvel és Meghannal, akik 2020-as távozásuk óta nyíltan bírálták a királyi családot.
Továbbra sem felhőtlen a viszony Vilmos herceg és Harry herceg között
A testvérek közötti feszültség továbbra sem enyhül. Bár Harrynek idén ősszel sikerült végre találkoznia rákos édesapjával, III. Károllyal, a Vilmossal való kibékülés egyelőre elképzelhetetlen.
„A király szeretné rendezni a kapcsolatát a fiával, mielőtt meghal, de Vilmos és Harry között ez nem fog megtörténni” – mondta Lownie. A köztük lévő feszültséget tovább tetézte, hogy Harry állítólag az utolsó pillanatban jelentette be kanadai látogatását, éppen akkor, amikor Vilmos Rio de Janeiróban járt az általa alapított Earthshot-díj átadóján. Bár Harry herceg csapata azt állította, hogy a késői bejelentés biztonsági okokból történt, a királyi források szerint viszont a valós szándék az volt, hogy Harry elvonja a figyelmet Vilmos környezetvédelmi eseményéről.
Harry herceg az utóbbi években teljesen megváltozott
A hírek szerint Harry az utóbbi években rengeteget változott, és soha nem volt ennyire ingerlékeny és önző. Vilmos úgy véli, öccse nem is hasonlít arra az emberre, aki régen volt. Egy, a királyi családhoz közeli forrás szerint a walesi herceg számára a Harryvel való kapcsolat már nem helyrehozható, és mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy a monarchia jövője botrányoktól mentes legyen. Még akkor is, ha ehhez az kell, hogy megvonja Harrytől és Meghantól a királyi címeket.


