Így előzhetjük meg a koronavírus súlyos tüneteit: ők küzdik le többnyire tünetmentesen a vírust

járvány COVID-19 kutató koronavírus
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A Testnevelési Egyetem tudományos rektorhelyettese által vezetett kutatócsoport több mint 10 éve foglalkozik vérszérum alapú terápiák fejlesztésével. Dr. Lacza Zsombor szerint a legjobb gyógymód jelenleg a gyógyult betegek vérplazmájában lévő ellenanyag, amellyel semlegesíthető a vírus.

A kutatócsoport vezetője, Lacza Zsombor professzor a Ripostnak nyilatkozott, és elmondta, hogy működik a vérplazmás kezelés, és hogy hat a sportolókra a koronavírus.

"Március közepén jelentkeztünk az Innovációs és Technológiai Minisztériumnál, egy hét múlva megkaptuk az engedélyt, majd további három hét múlva a nemzetközi engedélyek is megérkeztek, így

április közepén már kezelni tudtuk az első beteget. A plazmának az az előnye, hogy szinte azonnal hat, a beadását követő napon már jelentősen csökkennek a tünetek."

-kezdte a prof, aki azt is elárulta, hogyan zajlik a vérplazmás kezelés.

Forrás: Shutterstock

"Folyamatosan kutatjuk partnereinkkel, cégem, az OrthoSera koordinálásával, hogy miként hat a optimálisan, de ami biztos: fontos, hogy

a beteg a kórházba kerülése után 3 napon belül megkapja.

Egy 20 ezer betegre kiterjesztett amerikai kutatás alátámasztja, hogy ha 3 napon belül adnak be olyan szérumot, amiben magas az ellenanyag szintje, akkor 30-35 százalékkal csökken a halálozás. Ez nagyon komoly eredmény.

A beteg intravénásan kap egy adag szérumot, és szükség esetén ezt egyszer ismétlik."

-mondta Lacza Zsombor.

Sajnos nem mindenkinek a szervezete termel ellenanyagot, eddig minden 10. jelentkezőtől tudtak plazmát venni. Ennek az az oka, hogy az immunválasz mindenkinél más: vannak, akiknek már a torkában ellenanyag képződik, és már ott elpusztul a vírus, sejtes immunválasz esetén pedig a sejtek szinte megeszik a vírust, így nem termelődik ellenanyag. A professzor arról is beszélt, hogy hat a sportolókra a koronavírus.

"Azt tapasztaltuk, hogy annak a szervezete, aki rendszeresen sportol, gyakran anélkül legyőzi a vírust, hogy ellenanyagot termelne.

Nagyon kíváncsiak vagyunk, hogy miért van ez így, mert ha ezt tudnánk, akkor előre jelezhetnénk, ki az, aki érzékeny a vírusra és komolyan beteg lehet, és ki az, aki könnyen átvészeli. Ebbe az irányba most indulnak komoly kutatások, több sportági szövetséget bevontunk.

A tapasztalat mindenképp azt mutatja, hogy azok, akik legalább hobbiszinten sportolnak, kevésbé súlyos tüneteket mutatnak, és az is bebizonyosodott, hogy a túlsúlyosak tünetei súlyosabbak."

Forrás: Shutterstock

Mivel a vérplazma-terápia csak vércsoport-azonosan alkalmazható, és a vérplazma kevés ideig tárolható, a professzor és csapata azon dolgoznak, hogy kivonják belőle a hatékony molekulákat, és ezeket szárítva, sűrítve gyógyszert készítsenek belőle. Lacza Zsombor szerint a második hullámban havonta legalább 100 adag plazmára lesz szüskég, amkhez legalább ezer koronavíruson átesett embernek kellene jelentkeznie. A professzor arra kér mindenkit, aki átesett a fertőzésen, hogy segítsen másokon, és jelentkezzen!

A vérplazma adásnak semmilyen érdemi mellékhatása nincs, ezért gyakrabban megismételhető, mint a véradás, egy év alatt akár 45 alkalommal, így egy gyógyult beteg többeken is segíthet. A jelentkezők részletes felvilágosítást kapnak. Telefonszám: 06 70 363 8768, az e-mail cím: info@orthosera.com.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.