Hogyan válaszoljak, ha állásinterjún nem tudok felelni egy kérdésre? 5 frappáns tipp

Shutterstock - Ilona Kozhevnikova
HR állásinterjú kérdés
HR-esek egy-egy jól irányzott kérdése egy pillanat alatt sarokba szoríthat egy állásért folytatott küzdelemben. Szerencsére létezik hatékony módszer arra az esetre, ha nem tudnánk válaszolni egy kérdésre állásinterjún.

Készülhetünk bármennyit, oldalak tucatjait jegyzetelhetjük tele, így is előfordulhat, hogy állásinterjún olyan kérdést kapunk, melynek hatására lefagy az agyunk. Kacifántos kérdések esetén megtehetjük, hogy hebegünk-habogunk, esetleg a hallgatásba burkolózunk, csakhogy ezzel az állást kockáztatjuk. Annak érdekében, hogy ne az állásinterjú kérdéseken múljon a felvétel, megosztunk 5 bevált tippet ilyen helyzetekre!

frappáns válaszok állásinterjún
Van rá megoldás, ha nem tudunk egy kérdésre válaszolni állásinterjún.
Forrás: E+

Mit figyelnek a HR-esek állásinterjún?

Amikor elmegyünk egy állásinterjúra, a HR első körben azt szokta figyelni, hogy habitusunk, képességeink mennyire alkalmasak csoportmunkára, az adott feladat elvégzésére.

A HR kérdések sokszor direkt tűnnek kekeckedőnek, hisz ezzel is önkritikánkat, reakcióidőnket tesztelik.

A frappáns válaszok állásinterjún azonban még a legkínosabb helyzetből is kimenthetnek minket, amihez még csak Cicerónak sem kell lenni. Mindössze pár trükköt kell bevetni, mely nem csak állásinterjún jöhet jól.

Állásinterjú tippek, ha egy kérdésre nem tudunk válaszolni

1. Ne féljünk visszakérdezni

Ha esetleg nem értenénk a kérdést azt hinnénk, hogyha visszakérdezünk, rontjuk az esélyeinket. Pedig pont, hogy magabiztosságról és megbízhatóságról tanúskodik, ha a kérdés pontosítását kérjük, de időt is nyerünk a válasz átgondolására.

2. Kerüljük a szövegelést, félrebeszélést

Sokan azt hiszik, hogyha egy nehéz kérdésre elkezdenek random, az interjúkérdésekhez közvetetten sem kapcsolódó dolgokról szövegelni, akkor kivághatják magukat. Ezzel viszont épp azt közvetítjük, hogy megbízhatatlanok vagyunk, rosszul kommunikálunk.

3. Állj ki magadért és domborítsd ki tudásvágyad

Maguk a cégek is tisztában vannak vele, hogy nem felelhet meg mindenki minden elvárásnak. Ilyen helyzetekben ne arra koncentráljunk, hogy elmismásoljuk szakmabéli hiányosságunkat, inkább hangsúlyozzuk tanulni akarásunkat, alkalmazkodókészségünket.

Az is jó stratégia, ha meglévő képességeinkről mondjuk el, miért tesznek minket alkalmassá a pozíció betöltésére

4. Soha ne hazudjunk

Azzal követjük el a legnagyobb hibát, ha egy nehéz interjú kérdésnél hazudunk. Egy ilyen húzással csak magunkkal szúrunk ki, mert hamis infók alapján vennének fel minket egy olyan állásra, mely lehet, hogy nem nekünk való, arról nem is beszélve, hogy a HR-es sokszor magán az interjún kiszagolja a füllentést.

5. Tudatosítsuk: mi magunk is interjúztatunk

Sokan úgy vágnak neki az interjúnak, mintha bírósági tárgyalás fővádlottjaként vennének részt a folyamatban. Pedig egy állásinterjú lényege az, hogy mi magunk is monitorozzuk a munkáltatót, hogy számunka megfelelő. Ennek tudatában figyeld meg hogy reagálnak, ha egy érthetetlen kérdés pontosítását kéred.

Hogyan kérj fizetésemelést nőként: így érheted el azt, amit megérdemelszMit árul el személyiségedről az, ahogyan ülsz? A testbeszéd rejtett üzeneteiÖt kérdés, amit nem tehetnek fel neked az állásinterjún - Ezt tedd, ha mégis megtörténik

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.